6 lekarzy z oddziału wewnętrznego SP ZOZ „Szpitala Powiatowego” w Bochni im. bł. Marty Wieckiej (wszyscy z wyjątkiem ordynatora i jego zastępcy) złożyło z końcem kwietnia wypowiedzenia umów o pracę.
W ub. roku przychody Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu zbliżyły się do 100 milionów zł. Ogólne koszty to bez mała 98,2 mln zł. Zysk, jaki pojawił się w ubiegłym roku, sięgnął 850 tys. zł.
20 maja w Klinice Otolaryngologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego przeprowadzono kolejny zabieg wszczepu ślimakowego (CI). Zespół chirurgów wykonał implantację CI u 71-letniego chorego z obustronną głuchotą w przebiegu otosklerozy.
Według danych firmy PharmaExpert rynek farmaceutyczny w kwietniu zanotował wzrost wartości sprzedaży wobec analogicznego okresu 2013 r.
Premier Donald Tusk powiedział w środę (21 maja) dziennikarzom, że wystąpienie wicepremiera Janusza Piechocińskiego dotyczące zaskarżenia do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości dyrektywy tytoniowej należy traktować jako demonstrację jego własnych poglądów.
Wypisywani ze szpitala pacjenci z niewydolnością serca będą od czerwca otrzymywali paszporty, które mają poprawić nad nimi opiekę poszpitalną – poinformowano w środę na konferencji prasowej w Warszawie
Trzeba tworzyć mechanizmy zachęcające do konsolidacji uczelni i budować wewnętrzną zgodę w środowisku, że tędy wiedzie droga do skutecznego konkurowania w przyszłości - mówił Prezydent RP Bronisław Komorowski wręczając w środę nominacje profesorskie.
Minister zdrowia poprosił dyrekcje szpitali, by nie stosowały nowych przepisów dotyczących norm zatrudnienia pielęgniarek. Jeżeli to zrobią, w ich placówkach może zabraknąć personelu.
Trudno było znaleźć chętnych do wystartowania w konkursie. Ostatecznie do ministerstwa zdrowia wpłynęło sześć ofert. Dziennikarze nieoficjalnie poznali trzy nazwiska kandydatów na prezesa NFZ.
Narodowy Fundusz Zdrowia przedstawił do konsultacji projekt zarządzenia w sprawie podstawowej opieki zdrowotnej.
Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego trzeci rok z rzędu zwyciężyło wśród uczelni medycznych w 15. edycji Rankingu Szkół Wyższych "Perspektywy 2014".
Dawcy szpiku zgłaszają chęć pomocy chorym, ale w chwili, gdy znajduje się potrzebujący, rezygnują. O tego typu przypadkach informuje TVP, przytaczając historię 8-letniej Natalki.
19 maja odbyło się 18 posiedzenie Rady Przejrzystości, podczas którego zostały przygotowane stanowiska w sprawie oceny denosumabu, folitropiny alfa, imatynibu, trastuzumabu, urofolitropiny, a także usunięcia z programów leczenia w ramach chemioterapii niestandardowej interferonu alfa 2b i interferonu beta 1a.
Centrum Rozwiązywania Sporów Inwestycyjnych (ICSID) oddaliło roszczenia amerykańskich udziałowców Laboratorium Frakcjonowania Osocza wobec Polski. Wartość roszczenia wynosiła 105 mln dolarów - poinformowały we wtorek Ministerstwo Zdrowia i Prokuratoria Generalna.
Centrum Diagnozowania i Leczenia Chorób Zakaźnych w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu im. Wł. Biegańskiego jest już w pełni gotowe. Właśnie otwarto ostatni wyremontowany oddział - Oddział Chorób Zakaźnych, Tropikalnych i Pasożytniczych dla Dzieci.
Jeśli wyniki doświadczeń z królikami da się przenieść na ludzi, to zakładanie rozrusznika serca stanie się znacznie mniej inwazyjnym zabiegiem – informuje pismo „PNAS”.
Prof. dr hab. n. med. Krzysztof Szaflik, kierownik Kliniki Ginekologii, Rozrodczości i Terapii Płodu Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi został powołany na stanowisko konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie perinatologii dla województwa łódzkiego.
Nowoczesnych technik ratowania życia ludzkiego uczą się w Międzyzdrojach (Zachodniopomorskie) lekarze i felczerzy z Ukrainy. Po przeszkoleniu w Polsce będą oni przekazywać doświadczenie i wiedzę swoim kolegom na Ukrainie.
Na podstawie przeprowadzonych w środowisku organizacji pacjenckich i obywateli konsultacji społecznych dotyczących wdrażania w Polsce Dyrektywy transgranicznej można powiedzieć, że polscy pacjenci oczekują, że Dyrektywa zostanie w Polsce wdrożona jak najszybciej i w sposób nieograniczający praw pacjentów z niej wynikających.
Przeglądając ogłoszenia Ministerstwa Zdrowia o zamówieniach oraz przetargach, można odnieść wrażenie, że resort pod rządami Bartosza Arłukowicza istnieje po to, aby dbać o zdrowie urzędników, a nie obywateli - pisze "Gazeta Polska Codziennie".