Jaką diagnostykę hormonalną powinno się przeprowadzić u pacjentki zgłaszającej się z powodu trądziku opornego na leczenie i niewielkiego stopnia nieprawidłowego owłosienia?
Posłuchaj wypowiedzi doc. Macieja Pastuszczaka z Katedry i Kliniki Dermatologii CM UJ w Krakowie.
Kiedy dochodzi do zaburzeń widzenia przy podawaniu kwasu hialuronowego? Prof. Wioletta Barańska-Rybak podsumowuje najnowsze dane dotyczące postępowania w przypadku tego typu powikłań.
Prof. Wioletta Barańska-Rybak przybliża zagadnienie skutecznego leczenia pęcherzycy w zależności od stopnia reagowania na farmakoterapię oraz zróżnicowania natężenia objawów choroby.
Prof. dr hab. n. med. Wioletta Barańska-Rybak odpowiada na pytanie o przebieg i przyczyny rozwoju noworodkowego tocznia rumieniowatego. Dzieci których pacjentek są szczególnie narażone na zachorowanie?
Czy konieczne jest wykonanie jakichkolwiek badań dodatkowych?
Czy mogą zawierać wchłaniające się składniki szkodliwe dla dzieci lub kobiet w ciąży i karmiących piersią?
Czy zależy to od wieku dziecka i chorób współistniejących?
Czy takie leczenie może rozpocząć lekarz pediatra?
O czym może świadczyć ich wynik?
Jakie są zasady leczenia i pielęgnacji skóry?
Czy osoba na nią uczulona może nosić wełniane ubrania?
Kiedy należy dziecko skierować do dermatologa?
O czym należy pamiętać przy suplementacji cynku? Jakie są przeciwskazania? Odpowiedzi udziela dr n. o zdr. Damian Parol.
Specjalista odpowiada na pytanie o zależność między obecnością słodyczy w diecie a zaostrzaniem się zmian trądzikowych.
Czy maści recepturowe, w których skład wchodzą substancje określane jako „surowce farmaceutyczne”, zawsze podlegają refundacji? Na pytanie nadesłane do Redakcji odpowiada ekspert, dr n. farm. Bożena Grimling, konsultant krajowy w dziedzinie farmacji aptecznej.
Czy dieta o wysokim indeksie glikemicznym jest znaczącycm czynnikiem przy występowaniu zmian trądzikowych? Na pytanie odpowiada dr n. o zdr. Damian Parol.
Posłuchaj wypowiedzi doc. Macieja Pastuszczaka z Katedry i Kliniki Dermatologii CM UJ w Krakowie.
Na temat powiązań insulinooporności oraz diety o wysokim indeksie glikemicznym ze zmianami trądzikowymi mówi dr n. o zdr. Damian Parol.
Listę wszystkich grup produktów o potwierdzonym wpływie na zaostrzanie zmian trądzikowych podsumowuje dr n. o zdr. Damian Parol.