Prof. Zbigniew Gąsior omawia zasady oceny ciężkości niskogradientowej stenozy zastawki aortalnej.
Jakie jest znaczenie technik znieczulenia regionalnego w uśmierzaniu bólu ostrego okołooperacyjnego?
O trudnościach z ustaleniem jednej wartości docelowej ciśnienia tętniczego mówi prof. Giuseppe Mancia.
Na pytanie odpowiada ekspert prof. dr hab. n. med. Krzysztof Strojek ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.
Czy nowe zasady refundacji inhibitorów SGLT-2 zwiększą dostępność tych leków dla chorych na cukrzycę w Polsce?
Jak należy je wykonać? Czy ich wynik jest wiarygodny u dzieci?
Jakie zaburzenia mogą dać objawy już w pierwszych godzinach życia?
Prof. Piotr Kułakowski omawia sposób działania oraz wskazania do zastosowania wszczepialnych rejestratorów zdarzeń.
Badania służące wczesnemu wykrywaniu nadciśnienia płucnego u pacjenta z twardziną układową – omawia prof. Grzegorz Kopeć.
Posłuchaj wypowiedzi dr Aleksandy Szymczak z Katedry i Kliniki Chorób Zakaźnych, Chorób Wątroby i Nabytych Niedoborów Odpornościowych UM we Wrocławiu.
Optymalizację leczenia przeciwkrzepliwego omawia prof. Piotr Pruszczyk.
Na pytanie odpowiedziała prof. dr hab. n. med. Joanna Zajkowska
Na pytanie odpowiedziała prof. dr hab. n. med. Joanna Zajkowska
Jak należy monitorować pacjenta z nieswoistą chorobą zapalną jelit, leczonego przewlekle azatiopryną lub 6-merkaptopuryną?
Na pytanie o rolę testów płatkowych w rozpoznawaniu alergii na leki odpowiada Prof. Barbara Mathes.
Czy leki przeciwgorączkowe skracają czas utrzymywania się objawów i zmniejszają ryzyko powikłań?
W tym wieku gorączka jest częstym objawem różnych infekcji, podobnie jak suchy kaszel. Kiedy podjąć decyzję o podaniu leku przeciwwirusowego?
Dr hab. Ewa Jędrzejczyk-Patej omawia objawy i zasady diagnostyki pacjenta z infekcyjnym zapaleniem wsierdzia związanym z urządzeniem wszczepialnym.