Aktualności

  • Podlaskie Dni Endokrynologiczno-Diabetologiczne

    W dniach 2-3 czerwca w Białymstoku odbyła się Konferencja Podlaskie Dni Endokrynologiczno-Diabetologiczne. Miała wyjątkowe znaczenie, ponieważ zbiegła się z benefisem pracy zawodowej prof. Marii Górskiej, Kierownika Kliniki Endokrynologii, Diabetologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

  • VII Zjazd PTEiDD

    W Rzeszowie trwa VII Zjazd Polskiego Towarzystwa Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej oraz medyczna konferencja poświęcona endokrynologii i diabetologii. 1 czerwca w inauguracji wydarzenia wzięła udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

  • Izraelski endokrynolog uhonorowany w Krakowie

    Biotechnolog i endokrynolog prof. Arieh Gertler z Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie otrzyma 2 czerwca tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

  • Amazonki zachęcają do badań tarczycy

    Z okazji obchodzonego 25 maja Światowego Dnia Tarczycy Polskie Amazonki Ruch Społeczny zachęcają do wykonywania profilaktycznych badań USG tarczycy oraz samobadania gruczołu tarczowego.

  • Nowy konsultant ds. endokrynologii

    Maciej Hilczer został konsultantem wojewódzkim w dziedzinie endokrynologii. Akt powołania wręczył mu w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim wicewojewoda Karol Młynarczyk.

  • W Sofii rozmawiano o leczeniu chorób przysadki

    Diagnostyka i leczenie stosowane w Wojskowym Instytucie Medycznym wzbudziły duże zainteresowanie w czasie II Europejskiej Konferencji Naukowej Ekspertów w Dziedzinie Guzów Przysadki. To spotkanie m.in. endokrynologów i neurochirurgów odbyło się 9 maja na Uniwersytecie Medycznym św. Katarzyny w Sofii.

  • V Dzień Wiedzy o Akromegalii

    W środę 17 maja już po raz piąty obchodzimy Ogólnopolski Dzień Wiedzy o Akromegalii.

  • Rak rdzeniasty tarczycy atakuje co roku ok. 100 Polaków

    Rak rdzeniasty tarczycy uznawany jest za stosunkowo rzadki nowotwór – co roku w Polsce diagnozuje się około 100 nowych przypadków. Połowa pacjentów, u których chorobę rozpoznaje się w zaawansowanym stadium, nie ma szans na skuteczne i dostępne w innych krajach Unii Europejskiej leczenie. Na ten problem zwrócili uwagę eksperci podczas Akademii Onkologii Nuklearnej 2017 zorganizowanej przez Warszawskie Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie.

  • Rak rdzeniasty tarczycy – polscy pacjenci bez skutecznego leczenia w zaawansowanym stadium choroby

    Każdego roku diagnozę raka rdzeniastego w Polsce słyszy 100 pacjentów, dla połowy z nich brakuje leczenia, które mogłoby opóźnić rozwój zaawansowanej choroby i dać im szansę na dłuższe życie.

  • Nowy konsultant ds. medycyny nuklearnej

    Dr hab. Bożena Birkenfeld, kierownik Zakładu Medycyny Nuklearnej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie została konsultantem wojewódzkim w dziedzinie medycyny nuklearnej. Powołanie wręczył wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz.

397 artykułów - strona 17 z 40
Konferencje MP
  • Otyłość 2026
    III Krajowa Konferencja Szkoleniowa Kraków, 25–26 września
  • Ginekologia i Położnictwo 2026
    XXIII Krajowa Konferencja Szkoleniowa Kraków, 20–21 listopada
  • Seksuologia 2026
    Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego Warszawa, 4–5 grudnia
  • Interna 2026
    Obejrzyj wykłady
    • zapalenie mięśnia sercowego – aktualne wytyczne ESC
    • zapalenie błony śluzowej żołądka
    • przewlekła choroba nerek – osiąganie remisji
    • Treat-to-target (T2T) w chorobach reumatycznych
    • hiperaldosteronizm pierwotny

Napisz do nas

Zadaj pytanie ekspertowi, przyślij ciekawy przypadek, zgłoś absurd, zaproponuj temat dziennikarzom.
Pomóż redagować portal.
Pomóż usprawnić system ochrony zdrowia.