Wywiady

do poczytania więcej

 • Wyzwania na miarę potrzeb
  Wyzwania na miarę potrzeb
  Zabiegi, które nie są częste, powinny być wykonywane przez doświadczonego chirurga, w wysokospecjalistycznym ośrodku. I ten chirurg musi mieć wsparcie technologiczne, zarówno na etapie diagnostyki – we współpracy z endokrynologiem, jak i później, przy prowadzeniu pacjenta – mówi prof. Marcin Barczyński z Kliniki Chirurgii Endokrynologicznej UJ CM.
 • Choroby tarczycy w&nbsp;ciąży – nowe zalecenia<!--Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego-->
  Choroby tarczycy w ciąży – nowe zalecenia
  Pierwszą część zaleceń, dotyczącą zagadnień ogólnych postępowania u kobiet z chorobami tarczycy w wieku prokreacyjnym, w ciąży i po porodzie, przyjęto do druku. Druga część, dotycząca zaburzeń płodności a chorób tarczycy, jest w trakcie końcowych dyskusji – mówi prof. Alicja Hubalewska-Dydejczyk, prezes elekt PTE.
 • Metody leczenia orbitopatii tarczycowej
  Metody leczenia orbitopatii tarczycowej
  Nie tylko nie ma gwarancji, że po zastosowaniu teprotumumabu zmiany chorobowe się cofną całkowicie, ale także że pacjent uzyska wygląd oczu sprzed choroby. Oczekiwania pacjentów co do efektów leczenia tym lekiem mogą być zbyt duże w stosunku do jego możliwości – mówi prof. Tomasz Bednarczuk, endokrynolog z Katedry i Klinik Chorób Wewnętrznych i Endokrynologii WUM.
 • Nie każdy mikrorak tarczycy od razu wymaga leczenia
  Nie każdy mikrorak tarczycy od razu wymaga leczenia
  Należy rozpropagować i przyjąć w Polsce rekomendacje amerykańskie, jako że są racjonalne i oparte na dowodach – mówi prof. Barbara Jarząb, kierownik Zakładu Medycyny Nuklearnej i Endokrynologii Onkologicznej NIO-PIB, Oddziału w Gliwicach.
 • Akromegalia – kluczowe wczesne rozpoznanie
  Akromegalia – kluczowe wczesne rozpoznanie
  Akromegalię wciąż diagnozuje się zbyt późno – nawet do 10 lat od pojawienia się pierwszych objawów. To nie odmienny wygląd czyni akromegalię groźną. U pacjentów dochodzi do rozwoju wielu powikłań ogólnoustrojowych.

do oglądania więcej

Zbiórka dla szpitali w Ukrainie!

Napisz do nas

Zadaj pytanie ekspertowi, przyślij ciekawy przypadek, zgłoś absurd, zaproponuj temat dziennikarzom.
Pomóż redagować portal.
Pomóż usprawnić system ochrony zdrowia.