Wywiady

do poczytania więcej

 • Metody leczenia orbitopatii tarczycowej
  Metody leczenia orbitopatii tarczycowej
  Nie tylko nie ma gwarancji, że po zastosowaniu teprotumumabu zmiany chorobowe się cofną całkowicie, ale także że pacjent uzyska wygląd oczu sprzed choroby. Oczekiwania pacjentów co do efektów leczenia tym lekiem mogą być zbyt duże w stosunku do jego możliwości – mówi prof. Tomasz Bednarczuk, endokrynolog z Katedry i Klinik Chorób Wewnętrznych i Endokrynologii WUM.
 • Nie każdy mikrorak tarczycy od razu wymaga leczenia
  Nie każdy mikrorak tarczycy od razu wymaga leczenia
  Należy rozpropagować i przyjąć w Polsce rekomendacje amerykańskie, jako że są racjonalne i oparte na dowodach – mówi prof. Barbara Jarząb, kierownik Zakładu Medycyny Nuklearnej i Endokrynologii Onkologicznej NIO-PIB, Oddziału w Gliwicach.
 • Akromegalia – kluczowe wczesne rozpoznanie
  Akromegalia – kluczowe wczesne rozpoznanie
  Akromegalię wciąż diagnozuje się zbyt późno – nawet do 10 lat od pojawienia się pierwszych objawów. – To nie odmienny wygląd czyni akromegalię groźną. U pacjentów dochodzi do rozwoju wielu powikłań ogólnoustrojowych – wskazuje prof. Alicja Hubalewska-Dydejczyk, kierownik Oddziału Klinicznego Endokrynologii SU w Krakowie.
 • Coraz szersze zastosowania chirurgii robotowej i nowoczesne leczenie bariatryczne
  Coraz szersze zastosowania chirurgii robotowej i nowoczesne leczenie bariatryczne
  O obecnych możliwościach chirurgii robotowej i nowoczesnym leczeniu bariatrycznym, a także o nadziejach na przyszłość mówi prof. Tomasz Rogula, specjalista chirurgii ogólnej, bariatrycznej, laparoskopowej i metabolicznej.
 • Akromegalia
  Akromegalia
  Powiększenia rąk i stóp oraz innych objawów, które nadają osobie z akromegalią charakterystyczny wygląd, ani chory, ani osoby mające z nim stały kontakt nie są w stanie zauważyć. Jak skłaniać zatem do diagnostyki w kierunku akromegalii? Jak przebiega leczenie?

do oglądania więcej

Napisz do nas

Zadaj pytanie ekspertowi, przyślij ciekawy przypadek, zgłoś absurd, zaproponuj temat dziennikarzom.
Pomóż redagować portal.
Pomóż usprawnić system ochrony zdrowia.