Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej apeluje do Ministerstwa Zdrowia oraz do Narodowego Funduszu Zdrowia o analizę, na podstawie wskazań medycznych, przeprowadzonych przez NFZ kontroli refundacji preparatu mlekozastępczego dla niemowląt.
Po kilku latach przerwy z ogromną przyjemnością zapraszamy w dniach 19-20 maja 2023 roku do Krakowa na konferencję „Krakowskie Rozmaitości Gastroenterologiczne”.
Od początku grudnia w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 4 w Lublinie można bezpłatnie wykonać kolonoskopię w ramach programu badań przesiewowych raka jelita grubego.
17 grudnia 2022 roku Walne Zgromadzenie Członków Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci (PTGHiŻD) wybrało prof. dr hab. Dariusza Marka Lebensztejna do pełnienia funkcji Prezesa PTGHiŻD (kadencja 2023-2026).
Od 10 listopada tego roku placówki wyłonione w postępowaniu konkursowym przeprowadzonym przez Wielkopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia mogą realizować Program badań przesiewowych raka jelita grubego.
W radzyńskim szpitalu została uroczyście otwarta pracownia endoskopii im. dr n. med. Jarosława Drabko.
W 80 proc. przypadków rak trzustki jest rozpoznawany w postaci zaawansowanej i nie kwalifikuje się do leczenia chirurgicznego – stwierdził prof. Marek Wojtukiewicz.
14 października wieku 70 lat zmarła prof. dr hab. n. med. Teresa Starzyńska, od 2006 r. kierownik Katedry i Kliniki Gastroenterologii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego.
Znakomity lekarz, twórca polskiej gastroenterologii, wizjoner nowych trendów w zakresie medycyny wewnętrznej, a także inicjator pionierskich przedsięwzięć – tak o profesorze Kornelu Gibińskim mówiono podczas konferencji poświęconej jego osobie.
Zadaj pytanie ekspertowi, przyślij ciekawy przypadek,
zgłoś absurd, zaproponuj temat dziennikarzom.
Pomóż redagować portal.
Pomóż usprawnić system ochrony zdrowia.