Oddział Wewnętrzny Szpitala Powiatowego w Złotoryi zyskał nowe oblicze – przeszedł kompleksową modernizację i został wyposażony w nowoczesny sprzęt.
Samorząd Województwa Łódzkiego zaprasza do udziału w konkursie „Zielona Architektura Zdrowia” i stworzenia ogrodów hortiterapeutycznych wokół szpitali.
Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 w Rzeszowie wzbogacił się o dwie nowe karetki transportowe.
Kolorowy gabinet zabiegowy otwarto w piątek w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym (UDSK) w Białymstoku. Ma on pomagać dzieciom chorym onkologicznie lepiej znosić stres związany z różnymi zabiegami.
O nowej inwestycji „Rozbudowa WSZZ o blok operacyjny wraz z salami intensywnej terapii, pracowniami diagnostycznymi, centralną sterylizatornią i niezbędną infrastrukturą” poinformowali na konferencji prasowej wicemarszałek Marek Bogusławski, dyrektorzy szpitala Bartosz Stemplewski, Włodzimierz Wielgus, Andrzej Domański.
Braki kadrowe i problemy finansowe oddziałów neonatologicznych w skontrolowanych szpitalach utrudniały zapewnienie odpowiedniej opieki nad noworodkami.
W Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi otwarto w czwartek pierwsze w Polsce Centrum Onkologii Kobiet Ciężarnych. Chorujące na nowotwór przyszłe matki w jednym miejscu mają zapewnioną diagnostykę, leczenie, kompleksową opiekę specjalistów i bezpieczeństwo jej oraz płodu.
Chciałabym, żeby od 1 czerwca obowiązywał szerszy pakiet okołoporodowy – przekazała w czwartek minister zdrowia Izabela Leszczyna. Będziemy robić wszystko, by kobiety wybierały większe porodówki, bezpieczniejsze – powiedziała.
Sport to nie tylko dreszcz pozytywnych emocji, to też silny stres.
95 tys. zł z budżetu miasta zostanie przekazane na dofinansowanie zapłodnienia pozaustrojowego w drugiej edycji miejskiego programu in vitro w Białymstoku. W czwartek podpisano umowy w tej sprawie.
Nie dziw się, że kiedy masz za sobą nieprzespaną noc, bo opiekowałeś się płaczącym dzieckiem albo przygotowywałeś prezentację do pracy, następnego dnia wszystko cię irytuje.
Obraz zdrowia publicznego w Polsce to z jednej strony małe zainteresowanie szczepieniami i programami badań profilaktycznych, a z drugiej – otwartość na wdrażanie innowacyjnych rozwiązań – przypominają eksperci z okazji Światowego Dnia Zdrowia.
Prawie 4 km nowych dróg, blisko 4,5 km chodników i ścieżek, a także parkingi o powierzchni prawie 11 tys. mkw. zyska zabytkowy szpital psychiatryczny w Krakowie Kobierzynie do końca przyszłego roku.
W czwartkowe popołudnie otwarto dwa pierwsze moduły Centralnego Zintegrowanego Szpitala Klinicznego w Poznaniu (CZSK).
Utworzenie Komponentu Wojsk Medycznych to jeden ze sztandarowych programów na naszą kadencję – podkreślił w czwartek w Busku-Zdroju wicepremier, szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz.
Pielęgniarki i położne domagają się dialogu oraz szerszych i szybszych prac nad złożonym przez nie obywatelskim projektem ustawy.
We wrześniu 2023 roku nastąpiło otwarcie nowej siedziby Centrum Kardiologii GVM Carint w Oświęcimiu. Od tego czasu minęło pół roku. Pora zatem na małe podsumowanie.
Czy rzeczywiście? Odpowiedź resortu na interpelację posłanek Lewicy utrzymana jest w takim tonie, jakby ministerstwo nie dostrzegało problemu coraz większej liczby odmów szczepień obowiązkowych.
W ciągu niespełna doby pojawiło się na temat projektu dotyczącego tabletki postkoitalnej wiele nieprawdziwych informacji, za co w lwiej części odpowiada MZ, bo projekt trudno uznać za dopracowany.
W wiosennym postępowaniu kwalifikacyjnym na szkolenia specjalizacyjne złożonych zostało łącznie 3210 poprawnych formalnie wniosków.