W tym roku Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego wybrał propozycję małopolskiego środowiska kardiologicznego, które jednogłośnie wskazało na Zakopane jako miejsce organizacji Uroczystości Centralnych Obchodów Światowego Dnia Serca. Odbędą się one 28 września.
Dzięki unijnej dotacji szpital w Ostrowi Mazowieckiej zostanie kompleksowo zinformatyzowany.
Na realizację Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych przeznaczono w 2013 r. 250 mln zł. 190 mln zł to wydatki majątkowe, a 60 mln zł - bieżące, m.in. 50 mln zł na profilaktykę chorób nowotworowych. W piątek Sejm przyjął w informację o programie.
Są już dostępne wyniki Lekarskiego Egzaminu Końcowego w terminie wrześniowym 2014 r. Do egzaminu przystąpiło w całym kraju 6053 osoby, uzyskując średnio 137,2 punktu. Maksymalny wynik wyniósł 184, a minimalny - 13 punktów.
Przeciekający dach, nieszczelne okna, jedna łazienka dla ponad 30 pacjentów, łóżka na korytarzach czy grzyb na suficie. W Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie chorzy psychicznie ludzie leczeni są w fatalnych warunkach.
Po wejściu w życie przepisów, które każą konsultantom składać szczegółowe sprawozdanie z relacji z firmami farmaceutycznymi, z funkcji zrezygnowało 26 osób.
Pierwsza dama Anna Komorowska uczestniczyła w czwartek w konferencji poświęconej autyzmowi, której patronuje żona sekretarza generalnego ONZ.
Według naszych badań 2/3 pacjentów, którzy cierpią na dolegliwości kończyn dolnych w dużej części powodowane niewydolnością żylną, nie zgłasza się do lekarza – mówi dr hab. med. Tomasz Urbanek, chirurg z Kliniki Chirurgii Ogólnej i Naczyń Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
Aptekarze w środę świętowali XI Ogólnopolski Dzień Aptekarza. Z tej okazji w Filharmonii Narodowej zorganizowano specjalną konferencję.
W Polsce wykonuje się ponad dwa razy mniej zabiegów usunięcia zaćmy, niż wynosi średnia w UE. Na tę operację czeka niemal 500 tys. Polaków, a średni czas oczekiwania wynosi 500 dni – alarmowali w czwartek lekarze na konferencji prasowej w stolicy.
Uniwersytecki Szpital Kliniczny Nr 1 im. Nornerta Barlickiego w Łodzi został bez kontraktu na chirurgię naczyniową. Dyrekcja zapowiada zwolnienia grupowe i odsyłanie pacjentów w ciężkim stanie do innych placówek.
W poniedziałek, 29 września delegacja lekarzy Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Łodzi wyjedzie do Kraju Związkowego Styria w Austrii w celu nawiązania współpracy z Uniwersytecką Kliniką Chorób Dzieci i Młodzieży w Grazu.
W woj. kujawsko-pomorskim działa 38 domów samopomocy, z których korzysta łącznie ponad 1370 osób. Mam nadzieję, że dzisiejsze spotkanie pomoże nam znaleźć rozwiązanie dla codziennych problemów, z którymi borykają się osoby chore psychicznie – mówiła wojewoda Ewa Mes w Toruniu podczas III. konferencji Środowiskowych Domów Samopomocy pt.„Życie ze schizofrenią?”
Na budynku starostwa średzkiego obok flagi miasta, Polski i Unii Europejskiej pojawiła się flaga „Solidarności”. Flagę z przytroczoną do niej petycją skierowaną do starosty umieścili tam związkowcy, którzy protestowali przeciwko ciągle pogarszającej się sytuacji Szpitala Średzkiego sp. z o.o.
Już po raz piąty spotkali się w Dolinie Charlotty koło Słupska otolaryngolodzy z oddziałów pomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego Polskiego Towarzystwa Otorynolaryngologów Chirurgów Głowy i Szyi (PTORL).
Szpital św. Trójcy w Płocku wzbogacił się o nowoczesny aparat rentgenowski. Od wczoraj urządzenie służy pacjentom.
25 września, została podpisana umowa na dofinansowanie tej inwestycji z Regionalnego Programu Operacyjnego. Centrum będzie rozwinięciem istniejącej w Mońkach poradni leczenia bólu.
26 września o godz. 10.00 w sali wykładowej A-3 im. prof. dr hab. Witolda Zahorskiego przy ul. Medyków 18 w Katowicach odbędzie się uroczystość rozpoczęcia obchodów 40-lecia Wydziału Lekarskiego w Katowicach oraz Jubileusz 40-lecia Samodzielnego Publicznego Centralnego Szpitala Klinicznego im. prof. Kornela Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.
W Wysokiem Mazowieckiem oficjalnie otwarte nowo wybudowane pomieszczenia Szpitala Ogólnego.
Szkoła podstawowa i gimnazjum oraz pion terapeutyczny znajdą się w nowoczesnym Regionalnym Ośrodku Pomocy Niewidomym i Niedowidzącym, który powstanie wkrótce dzięki środkom unijnym w Ziemięcicach w powiecie tarnogórskim (Śląskie). Koszt przedsięwzięcia to 12 mln zł.