W łódzkim szpitalu im. Biegańskiego jeszcze w tym roku powstanie nowy oddział kardiochirurgii. Będą tam wykonywane przede wszystkim operacje dotyczące naczyń wieńcowych oraz wad zastawek.
Przewlekły ból krzyża u młodych osób nie powinien być bagatelizowany, gdyż może być objawem choroby grożącej niepełnosprawnością, tj. zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa (ZZSK) – ostrzegli eksperci w rozmowie z PAP.
Kontrolerzy Narodowego Funduszu Zdrowiasprawdzają prawdziwość oświadczeń, że pacjent jest ubezpieczony, mimo negatywnej informacji z systemu elektronicznej weryfikacji uprawnień świadczeniobiorców (eWUŚ).
Wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska wręczyła akty powołania konsultantom wojewódzkim. W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie nominacje odebrało 22 specjalistów z różnych dziedzin medycyny.
9 kolejnych przychodni w Bydgoszczy zawarło z Narodowym Funduszem Zdrowia umowy na świadczenie usług rehabilitacyjnych. Wśród nich są placówki, z którymi NFZ nie przedłużył kontraktów w czerwcu, co wzbudziło protesty pacjentów.
Uchwała rady powiatu wołomińskiego zmieniająca statut Szpitala Powiatowego w Wołominie jest nieważna i została wstrzymana - poinformował w piątek wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski, który skontrolował zmianę w statucie tej placówki.
Nowy czterokondygnacyjny budynek oraz gruntownie zmodernizowane pozostałe obiekty to nowa wizytówka Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Bydgoszczy. Wartość inwestycji, będących częścią marszałkowskiego medycznego pakietu stulecia, to 18 milionów złotych.
Spółka Top Medicus, w której jedynym udziałowcem jest powiat opatowski, od piątku zarządza szpitalem w Opatowie. Samorząd przejął lecznicę od zadłużonej prywatnej spółki, która prowadziła placówkę przez niemal 3 lata.
Czworaczki - dwie dziewczynki i dwóch chłopców - urodziły się w Rudzie Śląskiej - poinformował w piątek Szpital Miejski.
23 lipca w Sejmie odbyło się wspólne posiedzenie Zespołu parlamentarnego do spraw POZ oraz Zespołu ds. onkologii. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele organizacji reprezentujących podstawową opiekę zdrowotną. Zebrani skrytykowali uchwalone zmiany w ustawie o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz tzw. pakiet kolejkowy.
Reglamentacja miejsc na kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny przynosi absurdalne efekty: o jedno miejsce na uczelniach ubiega się po kilkunastu kandydatów, tymczasem Polska ma największy niedobór lekarzy w Unii Europejskiej.
Wiceminister zdrowia Sławomir Neumann stwierdził w trakcie audycji "Tak jest" z 23 lipca, że "nie nakłada się kar w związku z wystawianiem recept". – Fakty temu przeczą – dowodzi prezes NRL Maciej Hamankiewicz w piśmie do Neumanna.
17-letnia Joanna Jurek odbędzie staż w Pracowni Inżynierii Komórkowej Zakładu Onkologii Molekularnej i Translacyjnej Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie.
Sąd Rejonowy w Olsztynie odroczył wydanie wyroku ws. byłej dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Bożeny M., oskarżonej o korupcję. Sąd chce uprzedzić strony o możliwości zmiany kwalifikacji prawnej czynów z aktu oskarżenia - podała sędzia Anna Pałasz.
Chorzy na łuszczycę zbierają podpisy pod petycją do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, domagając się przeprosin od TVN za informacje dotyczące Zespołu Parlamentarnego ds. Łuszczycy, przedstawione "w tonie drwiącym, pozbawionym empatii i bagatelizujące problem".
Akcja bezpłatnych badań, które pozwalają stwierdzić, czy dana osoba miała kontakt z groźnym wirusem zapalenia wątroby typu C (HCV) będzie prowadzona w stolicy i 4 innych miastach Polski 28 lipca w Światowym Dniu Zapalenia Wątroby.
Od 2015 r. Wojskowy Instytut Higieny i Epidemiologii w Warszawie będzie prowadził specjalistyczne badania z zakresu inżynierii biomedycznej w nowym laboratorium. Na aparaturę do prowadzenia prac badawczo-rozwojowych otrzyma 3,3 mln zł unijnej dotacji.
Internauci mogą w konkursie "Polacy z werwą" zagłosować m.in. na najlepszych badaczy w kategorii Nauka, Medycyna czy Ochrona środowiska. Zwycięzcy w każdej z kategorii otrzymają po 50 tys. zł na rozwój działalności zawodowej.
Walka 61 pracownic Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Bełchatowie, które od miesięcy starały się o odzyskanie swoich miejsc pracy, zakończyła się sukcesem.
województwie lubuskiem odsetek lekarzy ze specjalizacją (89%) jest wyższy niż średnia w kraju (81,2%).