Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia (dawniej Związek Pracodawców Ochrony Zdrowia Wielkopolskie Porozumienie Zielonogórskie) negatywnie oceniło przedstawioną 22 czerwca przez Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia zmianę planu finansowego na rok 2011, w której nie uwzględniono podstawowej opieki zdrowotnej.
8 szpitali otrzyma środki finansowe z budżetu państwa w ramach Narodowego Programu Wyrównywania Dostępności do Profilaktyki i Leczenia Chorób Układu Sercowo-Naczyniowego na lata 2010-2012 POLKARD na zakup aparatury medycznej dla oddziałów udarowych.
1 sierpnia Klinika Geriatrii Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach-Ochojcu zostanie przekształcona w pododdział Kliniki Chorób Wewnętrznych i Metabolicznych.
Sprecyzowanie działań w zakresie profilaktyki gruźliczej ułatwią przyjęte przez Zarząd Województwa Śląskiego "Kierunki walki z gruźlicą".
17 czerwca Zarząd Powiatu Żywieckiego podjął uchwałę w sprawie rozstrzygnięcia postępowania w trybie dialogu konkurencyjnego na wybór partnera prywatnego dla przedsięwzięcia pn. "Budowa Szpitala Powiatowego w Żywcu".
Od grudnia 2010 r. Wojskowy Instytut Medyczny realizuje projekt pn. "Zakup sprzętu medycznego na potrzeby organizacji Centrum Urazowego".
Załogi 10 ambulansów pikietowały 27 czerwca przed Śląskim Urzędem Wojewódzkim. Organizatorem pikiety był Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Firmy Transportu Sanitarnego "Eskulap" z Zabrza i NZOZ Pogotowie Ratunkowe w Pszczynie.
3 związki zawodowe - Solidarność, Związek Zawodowy Pracowników Ochrony Zdrowia oraz Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych - weszły w spór zbiorowy z dyrekcją Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Szpitala w Śremie (Wielkopolskie).
Blisko promil alkoholu w organizmie miał 49-letni lekarz przychodni w Godkowie koło Elbląga.
1 lipca wchodzi w życie nowy system ratownictwa medycznego. W Małopolsce funkcjonować będzie 20 rejonów operacyjnych Zespołów Ratownictwa Medycznego.
27 czerwca Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz oraz Członek Zarządu Województwa Marek Hok wzięli udział w uroczystości symbolicznego wbicia łopaty pod budowę nowego budynku Filii Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Goleniowie.
1 lipca po raz pierwszy na Wisłę w Płocku wypłynie karetka, która wyposażona jest tak samo, jak ambulans funkcjonujący na drogach.
Barwne ilustracje ostrzeżeń pełniej przedstawiające skutki palenia tytoniu nakaże zamieścić na opakowaniach wyrobów tytoniowych zmiana rozporządzenia w sprawie badania zawartości niektórych substancji w dymie papierosowym oraz informacji i ostrzeżeń zamieszczanych na opakowaniach wyrobów tytoniowych, która właśnie trafiła do konsultacji.
Do 489 275 000 zł wyda w ciągu 6 lat budżet państwa na budowę Zachodniego Centrum Chorób Serca i Naczyń w Poznaniu. Projekt uchwały rządu w tej sprawie trafił właśnie do konsultacji społecznych.
22 czerwca minister zdrowia Ewa Kopacz wzięła udział w uroczystości podpisania "Europejskiego Konsensusu Naukowego nt. badań przesiewowych słuchu, wzroku i mowy u dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym".
Do 15 lutego każdego roku naczelny lekarz uzdrowiska będzie musiał złożyć Ministrowi Zdrowia, za pośrednictwem wojewody, informację o swojej działalności.
11 czerwca odbył się w Mikołajkach Walny Zjazd Delegatów, którego celem był wybór nowych władz Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego.
Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie został uhonorowany Europejskim Certyfikatem "Rzetelni w Ochronie Zdrowia".
Na wybrzeżu będzie można liczyć na szybsze dotarcie pomocy medycznej z powietrza. Śmigłowcowa Służba Ratownictwa Medycznego rozpoczyna dyżury w Koszalinie.
Według danych firmy Electus zapotrzebowanie szpitali na środki finansowe w maju 2011 r. wyniosło 163 mln złotych.