Szpital Powiatowy im. Edmunda Biernackiego w Mielcu poinformował, że w związku z faktem, iż Narodowy Fundusz Zdrowia nie zapłacił lecznicy za nadwykonania (to za zeszły rok ok. 4 mln zł, a za ten już ok. 3,3 mln zł) placówka jest zmuszona ograniczyć przyjmowanie pacjentów na niektóre oddziały.
Policjanci z Wydziału do walki z Korupcją KWP w Katowicach zatrzymali 17 czerwca w Strzelcach Opolskich byłego zastępcę dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Zabrzu, który - działając w porozumieniu z innymi osobami - wystawiał nieprawdziwe zaświadczenia lekarskie - poinformował podinspektor Andrzej Gąska.
18 czerwca wicemarszałek województwa podlaskiego Bogusław Dębski przekazał informacje dotyczące projektów na dofinansowanie inwestycji w podległych Samorządowi Województwa Podlaskiego placówkach ochrony zdrowia.
Prokurator Okręgowy w Świdnicy skierował do wałbrzyskiego sądu kolejny akt oskarżenia przeciwko 16 osobom, oskarżonym o wyłudzanie w latach 1999-2004 świadczeń rentowych i innych z ZUS Oddział w Wałbrzychu na podstawie stwierdzających nieprawdę dokumentów wystawianych przez lekarzy, a także o wręczenie i przyjmowanie w tym celu korzyści majątkowych przez osoby pełniące funkcje publiczne, fałszowanie dokumentacji medycznych oraz poświadczanie w nich nieprawdy w zakresie stanu zdrowia osób ubiegających się o świadczenia z ZUS.
Prokuratura Apelacyjna w Rzeszowie prowadzi śledztwo dotyczące wyłudzenie mienia znacznej wartości przez członków zorganizowanej grupy mającej na celu popełnianie przestępstw na szkodę Narodowego Funduszu Zdrowia.
Na temat stanu lecznictwa odwykowego w województwie świętokrzyskim dyskutowali 18 czerwca uczestnicy konferencji organizowanej przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej i Zdrowotnej Urzędu Marszałkowskiego oraz Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia w Morawicy w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim.
W NZOZ Szpitalu Specjalistycznym im. Władysława Biegańskiego w Jędrzejowie (Świętokrzyskie) 28 i 29 maja przeprowadzono specjalny audyt, który pozwoli lecznicy uzyskać certyfikat Systemu Zarządzania Jakością.
Krajowe Centrum ds. AIDS oraz firmę NETOX, która zajmuje się tworzeniem produktów mobilnych na urządzenia mobilne, wspólnie stworzyły aplikację na telefon komórkowy pn. "Mobilny Informator o HIV/AIDS".
25 i 26 czerwca w Krakowie ponad 400 anestezjologów z Polski i ze świata spotyka się w Centrum Dydaktyczno-Kongresowym Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, aby podsumować i wymienić doświadczenia światowej anestezjologii.
Fundacja na Rzecz Nauki Polskiej ogłosiła wyniki III edycji programu TEAM, którego celem jest umożliwienie młodym uczonym prowadzenie najbardziej oryginalnych projektów badawczych realizowanych w Polsce w dziedzinach bio, info, techno.
16 czerwca Sejmik Województwa Łódzkiego przyjął uchwałę w sprawie połączenia Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. M. Madurowicza z Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalem im. M. Pirogowa w Łodzi.
17 czerwca sejmowa Komisja Zdrowia rozpatrzyła uchwałę Senatu o stanowisku w sprawie nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Senat zaproponował 21 poprawek, które miały charakter porządkujący, uściślający i legislacyjny. Komisja wnosi o przyjęcie wszystkich poprawek.
Wyremontowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego stacji pogotowia ratunkowego we Włocławku przyznano certyfikat jakości ISO 9001:2008. Tym samym potwierdzono, że w nowoczesnej placówce świadczy się usługi na najwyższym poziomie. Uroczyste wręczenie certyfikatu zarządzania jakością nastąpiło 18 czerwca.
Marszałek województwa pomorskiego Jan Kozłowski spotkał się z Radą Kombatantów i Osób Represjonowanych Województwa Pomorskiego, aby omówić program "Szpitale Przyjazne Kombatantom", który ma być realizowany na Pomorzu.
Poprawa efektywności instytucji oferujących usługi publiczne, takie jak ochrona zdrowia, może nastąpić wyłącznie dzięki wprowadzeniu nowoczesnych metod zarządzania i wynagradzania w tych instytucjach - głosi przygotowany przez Zespół Doradców Strategicznych Premiera RP raport "Polska 2030. Wyzwania rozwojowe".
1 czerwca uroczyście otwarto nowy Oddział Neurologii w Szpitalu Powiatowym w Sędziszowie Małopolskim (Podkarpackie). Oddział ma podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia i już może przyjmować pierwszych pacjentów - poinformowała dyrektor Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Barbara Kuźniar-Jabłczyńska.
Porozumienie podpisane ze strajkującymi zakończyło strajk części personelu w Państwowym Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku.
Zespół obchodzącego właśnie 30-lecie istnienia Instytutu Kardiologii w Krakowie pragnie przyśpieszyć transport małopolskich pacjentów z zawałem serca do całodobowych pracowni hemodynamicznych.
18 czerwca na terenie Kampusu Banacha Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Żwirki i Wigury odbędzie się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Centrum Dydaktyczno-Biblioteczno-Informacyjnego uczelni.
Pięć związków zawodowych działających w Szpitalu Powiatowym w Mielcu (Podkarpackie) zjednoczyło się w walce o rozliczenie przez Narodowy Fundusz Zdrowia tzw. nadwykonań. To już ponad 7 mln zł.