W badaniu oceniono wpływ regularnej nadzorowanej aktywności fizycznej na zapotrzebowanie na wziewne glikokortykosteroidy u chorych na astmę.
Które aspekty leczenia astmy oraz jego działań niepożądanych są dla pacjentów najistotniejsze? Zapoznaj się z wynikami badania.
Badanie poświęcono skuteczności leczenia eozynofilowego zapalenia przełyku u dzieci przy pomocy diety eliminacyjnej w odniesieniu do zastosowania glikokortykosteroidów o działaniu miejscowym.
Jaki jest najskuteczniejszy schemat leczenia przewlekłej pokrzywki opornej na lek przeciwhistaminowy w standardowej dawce? Zapoznaj się z wynikami badania.
Badanie poświęcono nowemu lekowi z grupy inhibitorów JAK-STAT, stosowanemu miejscowo w leczeniu atopowego zapalenia skóry.
Autorzy badania przeprowadzili przegląd systematyczny z metaanalizą, aby ocenić skuteczność leczenia astmy prowadzonego pod kontrolą FeNO.
Badanie poświęcono ocenie przestrzegania zaleceń lekarskich przy uproszczonym schemacie stosowania leku wziewnego w leczeniu chorób obturacyjnych układu oddechowego.
Badanie poświęcono wpływowi leczenia biologicznego na tolerancję NLPZ przez pacjentów z astmą i nadwrażliwością na leki z tej grupy.
Czy uniwersalna wieloalergenowa formuła podskórnej niskodawkowej immunoterapii stosowanej niezależnie od profilu uczuleń może być skuteczna u osoby z alergicznym nieżytem nosa? Zapoznaj się z wynikami pilotażowego badania.
W jaki sposób etykieta alergii na penicylinę wpływa na wyniki leczenia zapalenia płuc u dzieci? Zapoznaj się z rezultatami badania.
Konferencja Anafilaksja, Alergia na Jady Owadów, Mastocytoza
Warszawa, 27 października 2023
VIII Kliniczne Forum Ekspertów "Skuteczniejsze i bezpieczniejsze leczenie w Alergologii i Pulmonologii"
Warszawa, 26-28 października 2023
Zadaj pytanie ekspertowi, przyślij ciekawy przypadek,
zgłoś absurd, zaproponuj temat dziennikarzom.
Pomóż redagować portal.
Pomóż usprawnić system ochrony zdrowia.