Badanie poświęcono wpływowi jakości powietrza na występowanie astmy u dzieci na przykładzie miasta o najwyższej pozycji w światowych rankingach zanieczyszczenia powietrza.
Do badania włączono 184 046 kobiet ze średnią wieku na poziomie 15,5 roku (SD 1,5), z których 30 669 rozpoczęło stosowanie antykoncepcji hormonalnej, a 153 377 – nie stosowało preparatów z tej grupy.
Badanie poświęcono wpływowi intensywnego leczenia atopowego zapalenia skóry w 1. roku życia na ryzyko wystąpienia alergii pokarmowej u dzieci.
Badanie poświęcono bezpieczeństwu i charakterystyce jaj kurzych zmodyfikowanych genetycznie, możliwych do stosowania u osób z alergią na jaja.
Czy częstość stosowania mydła w kąpieli niemowląt może wpływać na ryzyko wystąpienia chorób alergicznych? Zapoznaj się z wynikami badania.
W jakim stopniu atopowe zapalenie skóry może wpływać na ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych? Zapoznaj się z wynikami badania.
Badanie poświęcono związkowi spożycia błonnika w diecie z chorobami alergicznymi oraz uczuleniem.
Badanie poświęcono wpływowi spożywania mlecznych produktów fermentowanych w okresie ciąży i laktacji na występowanie u dzieci alergii na białko mleka krowiego.
Badanie poświęcono roli wczesnej ekspozycji dzieci na białka mleka krowiego w zapobieganiu alergii pokarmowej IgE-zależnej.
Czy wiarygodność badania uzasadnia zalecanie ocenianej interwencji?
Konferencja Anafilaksja, Alergia na Jady Owadów, Mastocytoza
Warszawa, 27 października 2023
VIII Kliniczne Forum Ekspertów "Skuteczniejsze i bezpieczniejsze leczenie w Alergologii i Pulmonologii"
Warszawa, 26-28 października 2023
Zadaj pytanie ekspertowi, przyślij ciekawy przypadek,
zgłoś absurd, zaproponuj temat dziennikarzom.
Pomóż redagować portal.
Pomóż usprawnić system ochrony zdrowia.