Rzadka przyczyna zastoju w układzie kielichowo-miedniczkowym nerki.
W diagnostyce sonograficznej brzucha skupiamy się na poszukiwaniu zmian chorobowych w narządach wewnątrzbrzusznych. Natomiast za przewlekły ból brzucha u dorosłych w 10–30% przypadkach odpowiadają zmiany w powłokach. Jakie były przyczyny dolegliwości pacjentki?
Lekarz stwierdził, że zgłaszane przez pacjenta objawy mają charakter chromania przestankowego i nasuwają podejrzenie przewlekłego niedokrwienia kończyn dolnych. Rozwiąż zadania i sprawdź prawidłowe odpowiedzi.
Analgetyki nieopioidowe należą obecnie do najczęściej stosowanych leków. Wiele preparatów można kupić bez recepty, co przyczynia się do popularności tej grupy leków. Wykorzystuje się je do leczenia bólu ostrego i przewlekłego. Stosuje się je w monoterapii bólu o umiarkowanym natężeniu, a także jako składową analgezji multimodalnej w bólu o dużym natężeniu.
Kobieta zgłosiła się do poradni reumatologicznej ze skierowaniem od lekarza rodzinnego z prośbą o pilną konsultację w związku z diagnostyką różnicową silnego bólu pleców.
Chory po kilku napadach bólu w nadbrzuszu środkowym, który następnie zlokalizował się pod łukiem żebrowym prawym, zgłosił się na badanie USG. Wcześniej radiolog w badaniu TK rozpoznał zapalenie położonego dość wysoko wyrostka robaczkowego zawierającego fekalit, ale konsultujący pacjenta chirurg nie potwierdził diagnozy i skierował pacjenta do lekarza rodzinnego.
Historia choroby kobiety z kamicą nerkową, przewlekłym bólem kostno-stawowym i przebytym ostrym zapaleniem trzustki, u której rozpoznano raka przytarczyc.
30-letni mężczyzna, kierowca zawodowy, dotychczas nieleczący się z żadnego powodu, został przyjęty na oddział neurologiczny z powodu bólu głowy.
Odczucie bólu nie ogranicza się tylko do fizjologicznego procesu przewodzenia impulsu nerwowego, ale obejmuje także emocje, cierpienie, postawę wobec bólu oraz jego ekspresję.
Opis przypadku klinicznego 39-letniego pacjenta z rakiem papilarnym nerki w stadium rozsiewu do węzłów chłonnych aortalnych i biodrowych z trudnymi do opanowania dolegliwościami bólowymi.
Zadaj pytanie ekspertowi, przyślij ciekawy przypadek,
zgłoś absurd, zaproponuj temat dziennikarzom.
Pomóż redagować portal.
Pomóż usprawnić system ochrony zdrowia.