Nie powinniśmy już wracać do lockdownu, a z COVID-19 trzeba próbować normalnie żyć – powiedziała PAP prof. Magdalena Marczyńska z Rady Medycznej. Jej zdaniem, jeżeli wzrost liczby zakażeń jesienią nastąpi, to obostrzenia i tak nie mogą znów obejmować osób zaszczepionych.
W 19 z 20 regionów Włoch zwiększyła się liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, a w ośmiu z nich w ciągu tygodnia wzrost ten wyniósł ponad 50 procent – takie dane przedstawiły władze w poniedziałek.
W związku ze zmniejszeniem zainteresowania szczepieniami przeciwko COVID-19 w tym tygodniu zapadnie decyzja dotycząca większego włączenia punktów POZ w Narodowy Program Szczepień.
Władze stolicy Wietnamu, Hanoi, ogłosiły w poniedziałek wstrzymanie pracy lokali usługowych w związku z rosnącym ryzykiem zakażenia koronawirusem. W niedzielę w całym kraju zgłoszono 1945 nowych infekcji – najwięcej od początku pandemii i więcej niż w całym 2020 roku.
W Polsce odnotowano 153 przypadki zakażenia wariantem Delta; w ciągu ostatnich dni przybyło ponad 30 nowych przypadków podczas sekwencjonowania – poinformował w poniedziałek rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz.
710 osób zmarło na COVID-19 w Rosji w ciągu minionej doby – poinformował sztab rządowy. Tym samym poniedziałek jest siódmym z rzędu dniem, gdy w kraju utrzymuje się wysoka umieralność i liczba zgonów rejestrowanych w ciągu doby przekracza 700.
Liczba zakażonych koronawirusem w Niemczech wzrosła o 53 proc. w ciągu ostatniego tygodnia – poinformował w poniedziałek berliński Instytut im. Roberta Kocha (RKI). To już szósty tydzień z rzędu, gdy w kraju wzrasta liczba zakażonych SARS-CoV-2.
Cukrzyca zwiększa ryzyko cięższego przebiegu COVID-19 – powiedział PAP prof. Grzegorz Dzida z Kliniki Chorób Wewnętrznych Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie. Dodał, że może się to wiązać z gorszymi rokowaniami, hospitalizacją, a nawet zgonem.
Zespół z Uniwersytetu Gdańskiego i innych ośrodków badawczych uzyskał 3,5 mln zł dofinansowania dla prac nad urządzeniem, które z pomocą fotokatalizatorów ma oczyszczać powietrze z SARS-CoV-2 i innych koronawirusów.
Mamy 44 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem - podało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia. Z powodu COVID-19 i z powodu współistnienia COVID-19 z innymi chorobami nie zmarła żadna osoba.
Masz pytanie dotyczące zakażenia SARS-CoV-2 (COVID-19)?
Zadaj pytanie ekspertowi!