Iwermektyna – co wiadomo na temat jej skuteczności w COVID-19?
Czy znany od dawna lek przeciwpasożytniczy jest korzystny u chorych na COVID-19? Podsumowanie zaleceń NIH, IDSA oraz AOTMiT dotyczące stosowania iwermektyny w zakażeniach SARS-CoV-2.
Czy znany od dawna lek przeciwpasożytniczy jest korzystny u chorych na COVID-19? Podsumowanie zaleceń NIH, IDSA oraz AOTMiT dotyczące stosowania iwermektyny w zakażeniach SARS-CoV-2.
Końcem stycznia 2021 r. na internetowej platformie preprintowej medRxiv ogłoszono wyniki wieloośrodkowego badania z randomizacją COLCORONA, w którym poddano ocenie efekt stosowania kolchicyny w porównaniu z placebo u chorych na COVID-19, leczonych ambulatoryjnie.
AOTMiT opublikowała aktualizację zaleceń dotyczących farmakoterapii w COVID-19, uzupełniając wcześniejszy dokument o stanowisko dotyczące iwermektyny.
Zespół ekspertów z 14 krajów, powołany w ramach Surviving Sepsis Campaign (SSC), zaktualizował wydane na początku 2020 roku zalecenia dotyczące postępowania u dorosłych chorych na COVID-19 leczonych na oddziałach intensywnej terapii (OIT).
Opis przypadku z komentarzem dotyczącego pacjenta hospitalizowanego z powodu COVID-19.
Nie mam żadnych wątpliwości, że jest to lek wysoce skuteczny w leczeniu COVID-19. Skuteczność tę można jednak wykazać, gdy lek jest zastosowany wcześnie – do 7 dni od początku objawów i u chorego, który wymaga leczenia tlenem o konwencjonalnym przepływie.
Omówienie i metaanaliza wyników badań klinicznych z randomizacją.
Leki dopuszczone przez Amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA) do użycia w sytuacji wyjątkowej.
Niniejsze zalecenia stanowią kolejną część aktualizowanych wraz z rozwojem wiedzy o zakażeniu SARS-CoV-2 wytycznych WHO, mających na celu odpowiedź na pytanie: jakie jest znaczenie poszczególnych leków stosowanych u chorych z COVID-19?
Dokument AOTMiT z 27 listopada 2020 roku jest aktualizacją materiału „Zalecenia w COVID-19. Polskie zalecenia diagnostyczno-terapeutyczne oraz organizacyjne w zakresie opieki nad osobami zakażonymi lub narażonymi na zakażenie SARS-CoV-2” z dnia 25 kwietnia 2020.
Masz pytanie dotyczące zakażenia SARS-CoV-2 (COVID-19)?
Zadaj pytanie ekspertowi!