Aktualności

  • Podlaskie Dni Diabetologiczno-Endokrynologiczne

    Ponad 100 osób uczestniczyło w cyklicznych Podlaskich Dniach Diabetologiczno-Endokrynologicznych zorganizowanych przez Klinikę Endokrynologii, Diabetologii i Chorób Wewnętrznych UMB.

  • Podpisano "Krakowską deklarację o jodzie"

    Opracowanie metod zapobiegania niedoborom jodu w Europie to postulat zawarty w „Krakowskiej deklaracji o jodzie”, którą naukowcy z 27 państw podpisali w Krakowie. – Deklaracja pozwoli monitorować sytuację jodową w Polsce – powiedział prof. Marek Ruchała, prezes Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego.

  • Nowy konsultant ds. endokrynologii wojskowej służby zdrowia

    4 kwietnia konsultantem w dziedzinie endokrynologii wojskowej służby zdrowia został dr hab. n. med. Przemysław Witek, kierownik Kliniki Gastroenterologii, Endokrynologii i Chorób Wewnętrznych Wojskowego Instytutu Medycznego.

  • Jedzenie poza domem związane z wyższym poziomem ftalanów

    Częste spożywanie posiłków w restauracjach czy fast-foodach może przyczyniać się do zwiększenia poziomu szkodliwych ftalanów w organizmie - ostrzegają naukowcy z George Washington University na stronie internetowej uczelni.

  • Lawenda i drzewo herbaciane zawierają związki endokrynnie czynne

    Związki zawarte w lawendzie i drzewie herbacianym mają związek z ginekomastią. Regularna ekspozycja na działanie olejków z tych roślin może bowiem zaburzać pracę układu hormonalnego.

  • Łatwiej do endokrynologa w WIM

    Właśnie kończy się kilkumiesięczny okres uzyskiwania formalnych zgód, dzięki którym chorych endokrynologicznych będzie można leczyć w dwóch klinikach – dwóch miejscach udzielania świadczeń – działających w Wojskowym Instytucie Medycznym.

  • IX Kurs Kształcenia Ustawicznego z Endokrynologii, Diabetologii i Chorób Metabolicznych

    W dniach 22-24 marca w Zamościu odbędzie się IX Kurs Kształcenia Ustawicznego z Endokrynologii, Diabetologii i Chorób Metabolicznych.

  • Rozpoznawanie i leczenie nowotworów neuroendokrynnych w Polsce

    – Postęp w leczeniu nowotworów neuroendokrynnych dokonuje się na naszych oczach – mówi prof. Beata Kos-Kudła z Kliniki Endokrynologii i Nowotworów Endokrynologicznych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

  • Co piąty Polak ma lub miał chorą tarczycę

    Zaburzenia pracy tarczycy są jednymi z najczęściej występujących schorzeń. W Polsce cierpi z ich powodu lub zmagało się z nimi 20 proc. populacji – mówili w piątek eksperci z okazji rozpoczęcia kampanii „Tarczyca - otocz ją opieką”.

  • Systemy CGM refundowane

    Opublikowano Rozporządzenie Ministra Zdrowia, które zmienia rozporządzenie w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie.

397 artykułów - strona 14 z 40
Konferencje MP
  • Otyłość 2026
    III Krajowa Konferencja Szkoleniowa Kraków, 25–26 września
  • Ginekologia i Położnictwo 2026
    XXIII Krajowa Konferencja Szkoleniowa Kraków, 20–21 listopada
  • Seksuologia 2026
    Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego Warszawa, 4–5 grudnia
  • Interna 2026
    Obejrzyj wykłady
    • zapalenie mięśnia sercowego – aktualne wytyczne ESC
    • zapalenie błony śluzowej żołądka
    • przewlekła choroba nerek – osiąganie remisji
    • Treat-to-target (T2T) w chorobach reumatycznych
    • hiperaldosteronizm pierwotny

Napisz do nas

Zadaj pytanie ekspertowi, przyślij ciekawy przypadek, zgłoś absurd, zaproponuj temat dziennikarzom.
Pomóż redagować portal.
Pomóż usprawnić system ochrony zdrowia.