Aktualności

  • Polskie izotopy podstawą dla nowych leków onkologicznych

    Naukowcy z Narodowego Centrum Badań Jądrowych (NCBJ) opracowali szereg innowacyjnych rozwiązań technologicznych służących do otrzymywania izotopów itru 90Y i lutetu 177Lu. Polski wynalazek, nagrodzony przez międzynarodowe środowisko srebrnym medalem podczas Targów Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technik w Brukseli, wkrótce zostanie wdrożony na skalę przemysłową. To nadzieja dla rosnącej liczby pacjentów szpitali onkologicznych na całym świecie.

  • Konferencja „Leczenie guzów neuroendokrynnych przewodu pokarmowego”

    23 listopada w sali Senatu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego odbyła się Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Leczenie guzów neuroendokrynnych przewodu pokarmowego (GEP-NET)”.

  • Krakowski szpital przeszkoli ginekologów nt. profilaktyki jodowej

    Szpital Uniwersytecki w Krakowie otrzyma w ramach Narodowego Programu Przeciwdziałania Chorobom Cywilizacyjnym 46 800 zł na realizację zadań edukacyjnych z zakresu "Programu Eliminacji Niedoboru Jodu w Polsce na lata 2012-2016".

  • Polsko-niemieckie badania przesiewowe noworodków w Zachodniopomorskiem

    Noworodki z Zachodniopomorskiego będą poddane badaniom przesiewowym, które pozwolą sprawdzić, czy nie chorują na którąś z 14 rzadkich chorób genetycznych.

  • Olsztyński szpital rozpoczął leczenie hormonem wzrostu

    Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie jako jedyna placówka na Warmii i Mazurach rozpoczął leczenie dzieci hormonem wzrostu w programie lekowym refundowanym przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

  • W Wąbrzeźnie m.in. o chorobach tarczycy

    10 listopada Nowy Szpital w Wąbrzeźnie już po raz trzeci zorganizował konferencję medyczną, tym razem dotyczącą chorób tarczycy, cukrzycy typy II,otyłości brzusznej, nadciśnienia tętniczego, zaburzeń gospodarki lipidowej oraz zespołu metabolicznego.

  • Zwiększyć o 20% nakłady na endokrynologię

    Specjaliści endokrynolodzy koncentrują się głównie w dużych ośrodkach. Stąd też mimo ogólnej dużej liczby specjalistów z endokrynologii w województwie zachodniopomorskim (23 czynnych endokrynologów) liczba specjalistów w terenie może być niewystarczająca - uważa prof. dr hab. n. med. Anhelli Syrenicz, konsultant wojewódzki w dziedzinie endokrynologii.

  • Światowy Dzień Menopauzy i Andropauzy

    Światowa Organizację Zdrowia (WHO) i Międzynarodowe Towarzystwo Menopauzy (IMS) ustanowiły 18 października Światowym Dniem Menopauzy i Andropauzy.

  • Nowe władze Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego

    Walne Zgromadzenie Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego dokonało 28 września w Poznaniu wyboru nowych władz na kadencję 2012-2016.

  • XX Jubileuszowy Zjazd Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego

    XX Jubileuszowy Zjazd Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, 27-29 września 2012 roku, Poznań

397 artykułów - strona 33 z 40
Konferencje MP
  • Otyłość 2026
    III Krajowa Konferencja Szkoleniowa Kraków, 25–26 września
  • Ginekologia i Położnictwo 2026
    XXIII Krajowa Konferencja Szkoleniowa Kraków, 20–21 listopada
  • Seksuologia 2026
    Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego Warszawa, 4–5 grudnia
  • Interna 2026
    Obejrzyj wykłady
    • zapalenie mięśnia sercowego – aktualne wytyczne ESC
    • zapalenie błony śluzowej żołądka
    • przewlekła choroba nerek – osiąganie remisji
    • Treat-to-target (T2T) w chorobach reumatycznych
    • hiperaldosteronizm pierwotny

Napisz do nas

Zadaj pytanie ekspertowi, przyślij ciekawy przypadek, zgłoś absurd, zaproponuj temat dziennikarzom.
Pomóż redagować portal.
Pomóż usprawnić system ochrony zdrowia.