Aktualności

  • W Krakowie ruszył drugi ośrodek PET/CT

    W Ośrodku Medycyny Nuklearnej Oddziału Klinicznego Kliniki Endokrynologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie rozpoczął działalność Ośrodek PET/CT.

  • Pierwszy publiczny szpital z PET/CT w Małopolsce

    W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie powstała nowoczesna pracownia PET/CT.

  • Kraków - Szpital Uniwersytecki ma PET/CT

    W Ośrodku Medycyny Nuklearnej Oddziału Klinicznego Kliniki Endokrynologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie stanęło najnowocześniejsze urządzenie do pozytonowej tomografii komputerowej.

  • Pewne zanieczyszczenia mogą działać jak fałszywe hormony

    Zdaniem dr hab. Małgorzaty Kajty z Zakładu Neuroendokrynologii Doświadczalnej w Instytucie Farmakologii PAN w Krakowie, niektóre związki wytwarzane przez człowieka na skalę przemysłową są substancjami hormonalnie czynnymi - mogą działać na układ hormonalny i mieć wpływ na pracę mózgu.

  • Nowa gammakamera w szczecińskim szpitalu

    W Zakładzie Medycyny Nuklearnej w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 im. prof. Tadeusza Sokołowskiego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie uruchomiono gammakamerę sprzężoną z tomografem.

  • Najwyższy człowiek świata przestał rosnąć

    ajwyższy człowiek świata, mierzący ok. 251 cm wzrostu, najwyraźniej przestał rosnąć. Jest to efekt nieinwazyjnej terapii, jakiej poddał się w medycznym centrum amerykańskiego University of Virginia.

  • Przeciwko skróceniu modułu z endokrynologii

    Czyją właściwie propozycją jest wprowadzenie nowych specjalizacji oraz skrócenie czasu trwania specjalizacji poprzez skrócenie modułu z endokrynologii, bo na pewno nie pionu konsultanta krajowego w endokrynologii?

  • Neuromonitoring w Aleksandrowie Kujawskim

    W szpitalu powiatowym w Aleksandrowie Kujawskim odbyły się ogólnopolskie warsztaty poświęcone innowacyjnym metodom leczenia tarczycy z użyciem sprzętu do neuromonitoringu śródoperacyjnego NerveMonitoring C2. Podczas zabiegów zainteresowanym lekarzom umożliwiono obserwowanie oraz asystowanie w operacji.

  • Prof. Bolanowski w Zarządzie Sekcji Endokrynologii UEMS

    Prof. dr hab Marek Bolanowski z Kliniki Endokrynologii, Diabetologii i Leczenia Izotopami Akademii Medycznej we Wrocławiu został wybrany do pełnienia funkcji wiceprzewodniczącego Zarządu Sekcji Endokrynologii Europejskiej Unii Lekarzy Specjalistów (UEMS).

  • Zmiany w zespołach koordynacyjnych przy NFZ

    Zgodnie z wnioskiem Przewodniczącego Zespołu Koordynacyjnego ds. Stosowania Hormonu Wzrostu na członka Zespołu z prawem głosu powołana została dr n. med. Beata Pyrżak, Kierownik Kliniki Endokrynologii i Pediatrii z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

397 artykułów - strona 34 z 40
Konferencje MP
  • Otyłość 2026
    III Krajowa Konferencja Szkoleniowa Kraków, 25–26 września
  • Ginekologia i Położnictwo 2026
    XXIII Krajowa Konferencja Szkoleniowa Kraków, 20–21 listopada
  • Seksuologia 2026
    Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego Warszawa, 4–5 grudnia
  • Interna 2026
    Obejrzyj wykłady
    • zapalenie mięśnia sercowego – aktualne wytyczne ESC
    • zapalenie błony śluzowej żołądka
    • przewlekła choroba nerek – osiąganie remisji
    • Treat-to-target (T2T) w chorobach reumatycznych
    • hiperaldosteronizm pierwotny

Napisz do nas

Zadaj pytanie ekspertowi, przyślij ciekawy przypadek, zgłoś absurd, zaproponuj temat dziennikarzom.
Pomóż redagować portal.
Pomóż usprawnić system ochrony zdrowia.