Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu w Częstochowie grozi likwidacja - alarmują lekarze ze spółki, która ma z placówką umowę na pełnienie w niej dyżurów. Spółka została zmuszona do wypowiedzenia umowy, gdy wojewoda uznał, że nie może ona świadczyć takiej usługi.
Samorządy zawodów medycznych zwróciły się z apelem do prezydenta, premiera, marszałków sejmu i senatu o pilną debatę w sprawie narastających zagrożeń dla bezpieczeństwa leczenia pacjentów w Polsce.
Rozpoczyna się założona z rozmachem i uwzględniająca europejskie standardy dla tego typu placówek rozbudowa i modernizacja Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu.
160 zł do zasadniczej pensji od września, kolejne 200 zł w przyszłym roku – to propozycja, jaką usłyszeli z ust Członka Zarządu Województwa Podkarpackiego Tadeusza Pióro oraz dyrektora szpitala Wiktora Stasiaka związkowcy z tarnobrzeskiej placówki. Pracownicy szpitala przystali na propozycję dyrekcji – oznacza to, że strajku nie będzie, a w poniedziałek szpital będzie pracował normalnie.
Pacjenci Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie mogą już korzystać z wyremontowanej części szpitala. Oficjalnie oddano do użytku budynki po termomodernizacji oraz nowy dźwig towarowo-osobowy.
Sąd Okręgowy w Nowym Sączu zadecydował w czwartek (28 sierpnia), że znachor z Nowego Sącza, Marek Haslik, pozostanie w areszcie tymczasowym przez kolejne trzy miesiące, tj. do 13 listopada.
Pomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia rozstrzygnął konkurs ofertg na program leczenia czerniaka ipilimumabem.
Dokładnie 2 miesiące pozostały do rozpoczęcia działalności Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu. Honorowy patronat nad uroczystością otwarcia Centrum objęła Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska.
- Jeśli sytuacja będzie tego wymagała, pewnie tak - w ten sposób marszałek Sejmu Ewa Kopacz odpowiedziała w piątek dziennikarzom na pytanie, czy byłaby gotowa objąć funkcję premiera.
Białostocka prokuratura okręgowa skierowała w czwartek (28 sierpnia) akt oskarżenia wobec dwójki lekarzy, którym zarzucono nieumyślne narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, Chodzi o sprawę śmierci na białaczkę 13-miesięcznego chłopca.
Nie należy unikać rozmowy z chorym na nowotwór. Od początku, od chwili jego wykrycia, warto otwarcie mówić o jego chorobie i dramatycznych przeżyciach – przekonują pacjenci.
Doktorantka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego Izabella Grzyb prowadzi nowatorskie badania mające odpowiedzieć na pytanie, czy osobowość matki, a także przeżywane przez nią lęk i stany depresyjne mogą mieć wpływ na przedwczesny poród.
Do Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej dołączyło 5 nowych członków, a wśród nich Federacja Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia "Porozumienie Zielonogórskie".
Zakończono rozbudowę Szpitala Geriatrycznego im. Jana Pawła II w Katowicach. W środę w placówce otwarto też Centrum Badawczo-Rozwojowe, gdzie będą prowadzone badania naukowe produktów i technik korygujących dysfunkcje ruchowe u ludzi starszych.
Podczas drugiego czytania projektu ustawy o tzw. transgranicznej opiece zdrowotnej w Sejmie przedstawiciele wszystkich klubów podkreślali, że takie przepisy są potrzebne, aby jak najszybciej wdrożyć zapisy dyrektywy unijnej i uregulować kwestie leczenia za granicą.
Doceniam pojawienie się hasła „polityki senioralnej” w ustach Ministra Zdrowia, bo wydaje się, że to jedno z największych wyzwań na najbliższe lata przede wszystkim dla systemu ochrony zdrowia - ocenia Prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski.
Wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska wręczyła akty powołania konsultantom wojewódzkim.
Wcześnie wykryty rak gruczołu krokowego nie zawsze wymaga radykalnego leczenia, wystarczająca może być wieloletnia obserwacja - ocenił w środę na spotkaniu z dziennikarzami w Warszawie specjalista, dr Wojciech Rogowski.
Wojewoda opolski Ryszard Wilczyński wręczył powołania pięciu nowym wojewódzkim konsultantom w ochronie zdrowia.
Wszystkie dzieci z klas pierwszych w Radomiu będą w tym roku objęte diagnostyką zaburzeń oddychania podczas snu. Od września rusza w tamtejszych szkołach podstawowych program, na który miasto przeznaczyło ze swojego tegorocznego budżetu 20 tysięcy złotych.