87 samorządów miejskich i gminnych oraz Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Wojewódzka Stacja Pogotowania Ratunkowego i inowrocławska fundacja Ekspert-Kujawy są partnerami samorządu województwa kujawsko-pomorskiego w kontynuacji regionalnego programu teleopieki domowej opartego na tak zwanych bransoletkach życia oraz wsparciu sąsiedzkim.
Wojewoda lubelski Krzysztof Komorski wręczył akty powołania konsultantom wojewódzkim w dziedzinie chirurgii szczękowo-twarzowej, kardiologii, psychiatrii dzieci i młodzieży oraz pielęgniarstwa ginekologicznego i położniczego.
Już po raz dziewiąty Polskie Towarzystwo Okulistyczne i okuliści z całej Polski przyłączają się do ogólnoświatowej inicjatywy profilaktyki jaskry w ramach Światowego Tygodnia Jaskry.
Naczelna Rada Lekarska zaapelowała do ministra zdrowia o podjęcie działań legislacyjnych zmierzających do niezwłocznego uchylenia przepisów, które przewidują możliwość nabywania uprawnień do wykonywania zawodu lekarza i lekarza dentysty w Polsce w trybach uproszczonych.
Trwają uzgodnienia międzyresortowe w sprawie instrumentów finansowych w związku z reformą szpitalnictwa – poinformowała dyrektorka biura prasowego Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) Anna Czyż.
Zarząd Porozumienia Rezydentów OZZL ocenia negatywnie poselski projekt ustawy o zawodzie psychoterapeuty oraz samorządzie zawodowym. Rekomenduje odrzucenie projektu ustawy w całości.
Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował Zarządzenia Prezesa NFZ w sprawie realizacji programu Kompleksowa diagnostyka i leczenie niepłodności oraz Koordynacji programu w ramach programu polityki zdrowotnej pod nazwą Program kompleksowej ochrony zdrowia prokreacyjnego na lata 2021–2026.
W 2024 roku w Wielkopolsce wykonano ponad 4600 profilaktycznych kolonoskopii, w niemal co drugiej konieczna była biopsja lub usunięcie polipów.
Eksperci SGH przygotowali 10 propozycji źródeł finansowania ochrony zdrowia oraz wyliczyli ich stopień pokrycia ubezpieczeniowej luki finansowej na lata 2025-2027.
Od początku marca w Kętach na os. 700-lecia 1A/1 działa gabinet doraźnej pomocy stomatologicznej.
Do szpitali powiatowych i miejskich (SOLO I) ma trafić 2,4 mld zł, do szpitali na poziomie SOLO II – 1,6 mld zł, a do wysokospecjalistycznych (SOLO III) – 950 mln zł.
Minister zdrowia Izabela Leszczyna przekazała trzecią wersję projektu reformującego szpitalnictwo do rozpatrzenia przez Stały Komitet Rady Ministrów.
W Polsce na jaskrę choruje około 800 tys. osób, z czego ponad połowa nie została jeszcze zdiagnozowana i w tej chwili nieodwracalnie traci wzrok.
Rozpoczyna się kolejny etap rozbudowany Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Tochtermana.
Zaatakowany przez hakerów Szpital MSWiA w Krakowie zmuszony był wstrzymać na pewien czas przyjęcia pacjentów.
Polsko-niemieckie porozumienie w sprawie współpracy transgranicznej w ratownictwie medycznym podpisano w piątek w Szczecinie. Umowa zakłada, że polscy medycy będą mogli nieść pomoc po stronie niemieckiej, a niemieccy po polskiej.
Już wkrótce pacjentki Kliniki Położnictwa i Ginekologii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach będą mogły korzystać z wyremontowanych pomieszczeń i nowego wyposażenia oddziału.
90 pielęgniarek i pielęgniarzy po trzyletnich studiach licencjackich wprowadzono do zawodu podczas uroczystości tzw. czepkowania, która odbyła się w piątek w rektoracie PUM. W woj. zachodniopomorskim pracuje ok. 10 tysięcy pielęgniarek. Ich średni wiek to 55 lat.
Bielski sąd okręgowy zajmie się sprawą nielegalnej sprzedaży za granicą leków wartych 25 mln zł. Na ławie oskarżonych zasiądzie 16 osób, w tym 8, które bezpośrednio zajmowały się procederem.
6 marca 2025 r. w Senacie odbyło się posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Kardiologii poświęcone sytuacji kobiet w polskiej kardiologii.