Jaką aktywność fizyczną należy zalecać osobom w starszym wieku chorym na nadciśnienie tętnicze i otyłość?
Jaka jest rola aktywności fizycznej w utrzymaniu dobrej jakości życia pacjentów z nadmierną masą ciała? Posłuchaj wypowiedzi eksperta.
Jaka jest rola aktywności fizycznej w utrzymaniu dobrej jakości życia pacjentów z nadmierną masą ciała? Posłuchaj wypowiedzi eksperta.
Posłuchaj wykładu dr n. med. Izabeli Jastrzębskiej, wygłoszonego podczas konferencji Jesień Pediatryczna 2021.
O znaczeniu diety i aktywności fizycznej oraz zagrożeniach wiążących się z dużym spożyciem żywności wysokoprzetworzonej mówi mgr Mateusz Durbas.
O wpływie modyfikacji diety i aktywności fizycznej na poprawę profilu lipidowego mówi prof. dr hab. n. med. Artur Mamcarz.
O doborze odpowiednich ćwiczeń fizycznych dla pacjentów z kardiologicznymi powikłaniami otyłości mówi prof. dr hab. n. med. Artur Mamcarz.
O wpływie regularnej aktywności fizycznej na metabolizm i ogólny stan zdrowia pacjenta mówi dr hab. n. med. Karolina Kłoda.
Na pytanie odpowiada dr hab. n. med. Renata Główczyńska.
O wynikach raportu NIZP-PZH „Sytuacja zdrowotna ludności Polski i jej uwarunkowania 2020” pisze dr n. med. Anna Poznańska.
W profilaktyce otyłości należy rekomendować co najmniej 30, optymalnie 60 minut codziennego umiarkowanego wysiłku fizycznego w czasie wolnym.
O nowych wytycznych WHO dotyczących zalecanej aktywności fizycznej mówi dr Katarzyna Wolnicka z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny.
Zadaj pytanie ekspertowi, przyślij ciekawy przypadek,
zgłoś absurd, zaproponuj temat dziennikarzom.
Pomóż redagować portal.
Pomóż usprawnić system ochrony zdrowia.