Czy u osób z otyłością II stopnia możliwe jest uzyskanie i utrzymanie prawidłowej masy ciała bez leczenia farmakologicznego lub bariatrycznego?
Na pytanie odpowiada prof. dr hab. Lucyna Ostrowska.
Na pytanie odpowiada prof. dr hab. Lucyna Ostrowska.
O znaczeniu aktywności fizycznej oraz diety w leczeniu otyłości mówi dr Daniel Śliż.
O wpływie otyłości na jakość i przewidywaną długość życia pacjenta mówi prof. dr hab. n. med. Beata Matyjaszek-Matuszek.
O negatywnych skutkach nieprawidłowej masy ciała u pacjentów pediatrycznych mówi dr hab. n. med. Paweł Matusik.
Posłuchaj odpowiedzi prof. dr hab. Lucyny Ostrowskiej na pytanie zadane podczas I Kongresu Polskiego Towarzystwa Leczenia Otyłości.
Niezależnie od pierwotnego czynnika etiologicznego przyczyną rozwoju nadwagi i otyłości jest dodatni bilans energetyczny, będący wynikiem przewagi energii przyjmowanej z pokarmem nad wydatkowaną.
Posłuchaj odpowiedzi prof. dr hab. n. med. Lucyny Ostrowskiej z Zakładu Dietetyki i Żywienia Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
Odpowiedzi udziela prof. dr hab. n. med. Lucyna Ostrowska z Zakładu Dietetyki i Żywienia Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
Jaki jest realny cel leczenia i podstawowe zalecania dla pacjenta? Przeczytaj odpowiedź prof. dr hab. n. med. Lucyny Ostrowskiej z Zakładu Dietetyki i Żywienia Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
Zadaj pytanie ekspertowi, przyślij ciekawy przypadek,
zgłoś absurd, zaproponuj temat dziennikarzom.
Pomóż redagować portal.
Pomóż usprawnić system ochrony zdrowia.