Artykuły

Artykuły przeglądowe

Artykuły specjalne

  • Zastosowanie inhibitorów PARP w leczeniu chorych na raka jajnika
    Zastosowanie inhibitorów PARP w leczeniu chorych na raka jajnika
    Rak jajnika należy do rzadkich chorób, a mimo to stanowi czwartą spośród głównych przyczyn zgonów z powodu nowotworów u kobiet. Do niedawna jedynym dostępnym w tym wskazaniu lekiem ukierunkowanym był bewacyzumab, lecz dotychczas nie zidentyfikowano biologicznych czynników predykcyjnych odpowiedzi na jego zastosowanie. Czy zstosowanie inhibitorów PARP to alternatywna opcja leczenia?
  • Rak trzustki – wyzwania i perspektywy
    Rak trzustki – wyzwania i perspektywy
    Liczne badania z zakresu celowanej terapii molekularnej i immunoterapii wskazują, że leczenie nieoperacyjnego raka trzustki za pomocą leku z jednym punktem uchwytu nie jest możliwe. Duże nadzieje budzą jednak kombinacje lekowe, które będą w stanie uderzyć w jak najszersze spektrum zaburzeń charakterystycznych dla raka trzustki nie dopuszczając jednocześnie do ewolucji klonów nowotworowych opornych na leczenie.

Przypadki kliniczne

Patroni projektu

Sprawdź swoją wiedzę

Zadaj pytanie ekspertowi

Masz wątpliwości związane z leczeniem swoich pacjentów? Nie wiesz jak postąpić? Wyślij pytanie, dostaniesz indywidualną odpowiedź eksperta!

Przegląd badań

Rak po polsku

Blog Katarzyny Kubisiowskiej

Leia, Carrie, „wariatka”

Lista pozaekranowych nieszczęść księżniczki Lei jest dłuższa niż wszystkie razem wzięte części „Gwiezdnych wojen”. Przerażające i poruszające. Czym? Tym, że do opisu choroby psychicznej brakuje języka. To znaczy jest – ale stygmatyzujący, wykluczający.