Od wielu lat toczy się na świecie debata wokół korzyści z aktywności fizycznej. Liczne badania udowadniają, że
regularna aktywność fizyczna jest korzystna dla zdrowia.
Czy rzeczywiście i w jakim stopniu leczenie chirurgiczne zmniejsza ryzyko związane z nowotworem u kobiet z zespołem dziedzicznego raka piersi i jajnika?
Wykład dr n. med. Justyny Biedy wygłoszony w czasie III Ogólnopolskiego Sympozjum Szkoleniowego "Diagnostyka raka piersi" w Warszawie, w październiku 2022 roku.
Wykład dr n. med. Elżbiety Łuczyńskiej wygłoszony w czasie III Ogólnopolskiego Sympozjum Szkoleniowego "Diagnostyka raka piersi" w Warszawie, w październiku 2022 roku.
Pacjentki po leczeniu raka piersi, w trakcie uzupełniającej hormonoterapii, pytają o bezpieczeństwo stosowania i zakres możliwej fizjoterapii. Często nie są one przyjmowane do sanatorium (poza tzw. prewencją rentową). Jaki powinien być standard? Jak odpowiadać na pytanie zadane przez komisję kwalifikującą do leczenia uzdrowiskowego finansowanego przez NFZ?
Terapia TTFields wykorzystuje pola elektryczne, które zakłócają wiele procesów wewnątrzkomórkowych istotnych dla przeżycia i proliferacji komórek nowotworowych. Nie wykazuje ona toksyczności ogólnoustrojowej. Czy powinna być brana pod uwagę jako opcja terapeutyczna w leczeniu chorych na NDRP?
Czy można zwiększyć krótko- i długoterminową skuteczność leczenia chorych na niedrobnokomórkowego raka płuca z przerzutami w obrębie mózgu, nie nasilając toksyczności terapii? Wyniki metaanalizy.