Miejscowe wycięcie NEN odbytnicy
Jakie są możliwości endoskopowego wycięcia NEN odbytnicy? Która metoda jest najlepsza?
Sytuacja kliniczna jest nietypowa? Nie wiesz jak postąpić? Zmagasz się z absurdalnymi
przepisami?
Napisz do nas i zadaj pytanie ekspertowi, zgłoś nieżyciowy przepis, zaproponuj temat,
prześlij ciekawy przypadek, podziel się swoim doświadczeniem. Prześlemy pytanie współpracującym z nami
ekspertom, nasi dziennikarze zwrócą się do NFZ, Ministerstwa, prawnika, zajmą się interwencją, opiszą i
nagłośnią problem.
Czytają nas dyrektorzy szpitali, urzędnicy MZ i NFZ.
Pomóż redagować serwis. Pomóż usprawnić system ochrony zdrowia.
Jakie są możliwości endoskopowego wycięcia NEN odbytnicy? Która metoda jest najlepsza?
18 marca 2019 roku w Klinice Hematologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbyło się spotkanie Oddziału Krakowskiego Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów, w czasie którego prof. Sebastian Giebel wygłosił wykład pt. „Jak leczę AML i ALL w 2019 roku?”. Zapraszamy do wysłuchania tego wykładu.
W jakich obszarach wyniki najnowszych badań mogą wpłynąć na zmianę postępowania w przypadku raka jelita grubego? Czy można wskazać w jakich zakresach zmiany w organizacji i finansowaniu leczenia mogą wpłynąć na wyniki postępowania? Mówi dr hab. n. med., prof. Andrzej Rutkowski z Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.
Odpowiedzi udziela dr n. med. Michał Skalski.
Odpowiedzi udziela dr n. med. Michał Skalski.
Odpowiedzi na pytanie udziela dr Sławomir Kozieł.
Czym się kierować zalecając choremu na nowotwór określoną aktywność fizyczną? Na jakich zaleceniach można się oprzeć i na co należy zwrócić uwagę dobierając formę i ilość wysiłku mówi lek. med. Michał Wilk z Centrum Podyplomowego Kształcenia Medycznego Europejskiego Centrum Zdrowia w Otwocku.
Czy wyniki badań przedstawionych w Chicago przyniosły nowe informacje na temat leczenia uzupełniającego chorych na raka piersi? Co wiadomo obecnie o długości trwania terapii trastuzumabem i jej wpływu częstość powikłań kardiotoksycznych, mówi dr n. med. Agnieszka Jagiełło-Gruszfeld z Kliniki Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej, Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.
Czy ich stosowanie poprawia rokowanie i przekłada się na lepszą jakość życia tych chorych?
W jaki sposób można skonsultować wyniki pacjenta z rozpoznanym NEN z zespołem specjalistów?
Zadaj pytanie ekspertowi, przyślij ciekawy przypadek,
zgłoś absurd, zaproponuj temat dziennikarzom.
Pomóż redagować portal.
Pomóż usprawnić system ochrony zdrowia.
Blog Katarzyny Kubisiowskiej
Lista pozaekranowych nieszczęść księżniczki Lei jest dłuższa niż wszystkie razem wzięte części „Gwiezdnych wojen”. Przerażające i poruszające. Czym? Tym, że do opisu choroby psychicznej brakuje języka. To znaczy jest – ale stygmatyzujący, wykluczający.
Napisz do nas