Sytuacja kliniczna jest nietypowa? Nie wiesz jak postąpić? Zmagasz się z absurdalnymi
przepisami?
Napisz do nas i zadaj pytanie ekspertowi, zgłoś nieżyciowy przepis, zaproponuj temat,
prześlij ciekawy przypadek, podziel się swoim doświadczeniem. Prześlemy pytanie współpracującym z nami
ekspertom, nasi dziennikarze zwrócą się do NFZ, Ministerstwa, prawnika, zajmą się interwencją, opiszą i
nagłośnią problem.
Czytają nas dyrektorzy szpitali, urzędnicy MZ i NFZ.
Pomóż redagować serwis. Pomóż usprawnić system ochrony zdrowia.
Zalecenia w zakresie antybiotykoterapii OZZP w ciąży różnią się od zaleceń dotyczących leczenia dorosłych z tym, że u kobiet w ciąży nie należy stosować fluorochinolonów oraz tetracyklin. Do najbezpieczniejszych antybiotyków i najlepiej przebadanych zaliczają się penicyliny.
Prezentujemy Państwu odpowiedzi na pytania uczestników konferencji „Rodzinna 2019”, która odbyła się 15–16 listopada 2019 roku w Krakowie.
Prezentujemy Państwu odpowiedzi na pytania uczestników konferencji „Rodzinna 2019”, która odbyła się 15–16 listopada 2019 roku w Krakowie. Dziś kolejne pytanie i odpowiedź eksperta.
Po założeniu aparatu słuchowego musi nastąpić okres przyzwyczajania się nie tylko do obecności aparatu słuchowego w przewodzie słuchowym, ale również do nowych odczuć dźwiękowych związanych ze stymulacją ośrodka słuchu.
Prezentujemy Państwu odpowiedzi na pytania uczestników konferencji „Rodzinna 2019”, która odbyła się 15–16 listopada 2019 roku w Krakowie. Dziś pierwsze pytanie i odpowiedź eksperta.
Jaka jest specyfika embolizacji w zakresie twarzoczaszki i szyi? Jakie stany kwalifikują się do zabiegów w zakresie radiologii interwencyjnej? Na pytania odpowiada prof. nadzw. dr hab. n. med. Jerzy Garcarek.
Czy w przypadku nagłej głuchoty stosowanie komory hiperbarycznej jest zgodne z zasadami Evidence Based Medicine? Jakie mogą być powikłania stosowania komory hiperbarycznej u chorego z jednostronną, nagłą głuchotą? Na pytania odpowiada prof. dr hab. n. med. Marek Rogowski.
Na pytanie odpowiedziała prof. dr hab. n. med. Anetta Undas.
Każdy zabieg stomatologiczny, laryngologiczny czy poprawiający urodę wiąże się z ryzykiem wystąpienia obrzęku naczynioruchowego. Na pytanie odpowiada prof. Roman Nowicki.
Zadaj pytanie ekspertowi, przyślij ciekawy przypadek,
zgłoś absurd, zaproponuj temat dziennikarzom.
Pomóż redagować portal.
Pomóż usprawnić system ochrony zdrowia.
Napisz do nas