Omówienie przebiegu klinicznego i wzorców leczenia, a także identyfikacja czynników ryzyka wystąpienia zakażenia po zabiegu implantacji ślimakowej na podstawie danych klinicznych dużej kohorty mieszkańców USA
Ototoksyczność leków: jakie zmiany zaszły w ostatnich latach w sposobach jej weryfikacji? Posłuchaj wypowiedzi eksperta, zarejestrowanej podczas XXXV Światowego Kongresu Audiologii w Warszawie.
Omówienie wyników wieloośrodkowego badania z randomizacją opublikowanego na łamach „JAMA Network Open”
Omówienie wyników badania PreVenTO2 analizującego skuteczność jednorazowego lub przedłużonego stosowania cyprofloksacyny, w porównaniu z niestosowaniem tego antybiotyku, w zapobieganiu wysiękowi z drenu wentylacyjnego i jego niedrożności.
Niedosłuchowi można zapobiegać na każdym etapie życia poprzez odpowiednie interwencje z zakresu medycyny i zdrowia publicznego.
Jak wygląda leczenie ostrego zapalenia ucha zewnętrznego w świetle aktualnych wytycznych? Zapraszamy do zapoznania się z opracowaniem eksperta, dr n. med. Marii Makuszewskiej.
Jak często w badaniu rezonansu magnetycznego lub tomografii komputerowej głowy natrafić możemy na przypadkowo wykryte zacienienie w obrębie wyrostka sutkowego i jakie jest tego znaczenie kliniczne? – omówienie przeglądu systematycznego z metaanalizą.
Przeczytaj omówienie przeglądu systematycznego z metaanalizą opublikowanego w JAMA Otolaryngology, Head and Neck Surgery oraz komentarz eksperta prof. Waldemara Narożnego.
W artykule przedstawiono zasady refundacji wyrobów medycznych, do których zlecania uprawnieni są m.in. lekarze otolaryngolodzy.
Kortykosteroidy podawane do jamy bębenkowej vs kortykosteroidy systemowe w leczeniu pierwszego rzutu w nagłym niedosłuchu czuciowo-nerwowym – omówienie przeglądu systematycznego z metaanalizą opublikowanego w JAMA Otolaryngology, Head and Neck Surgery.
Zadaj pytanie ekspertowi, przyślij ciekawy przypadek,
zgłoś absurd, zaproponuj temat dziennikarzom.
Pomóż redagować portal.
Pomóż usprawnić system ochrony zdrowia.