Aktualności

  • COI: Nie zamknięto Oddziału Badania Bólu i Terapii Paliatywnej

    Nie nastąpiło zamknięcie Oddziału Badania Bólu i Terapii Paliatywnej, a jedynie zmiana struktury i miejsca działania. Dostępność konsultacji ambulatoryjnych i szpitalnych nie zmieniła się - podkreślił dyrektor Centrum Onkologii-Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie prof. Krzysztof Warzocha.

  • "GW": Rak znów musi boleć

    Dzisiejsza "Gazeta Wyborcza" pisze o zeszłorocznej likwidacji Oddziału Badania Bólu i Terapii Paliatywnej oraz Szpitalnego Zespołu Wsparcia w warszawskim Centrum Onkologii.

  • Pacjenci protestują przeciwko zmianom w COI

    W Centrum Onkologii - Instytucie im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie zlikwidowano Oddział Badania Bólu i Terapii Paliatywnej oraz Szpitalny Zespół Wsparcia. Organizacje pozarządowe wystosowały w tej sprawie listy otwarte do prezydenta Bronisława Komorowskiego oraz ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza.

  • Bolesna restrukturyzacja

    W Centrum Onkologii w Warszawie zlikwidowano Oddział Badania Bólu i Terapii Paliatywnej oraz Szpitalny Zespół Wsparcia - informuje "Gazeta Polska Codziennie".

  • Stosowanie morfiny będzie dla pacjentów mniej uciążliwe

    Morfina jest dla osób cierpiących na silne bóle lekiem ostatniej szansy. Niestety stosowanie jej wiąże się ze skutkami ubocznymi - w tym z uciążliwymi zaparciami. Dzięki opracowanemu przez polskich uczonych związkowi można będzie wyeliminować to niepożądane działanie opioidów.

  • "DGP": Szpitale chcą pieniędzy za poród bez bólu

    Na razie nie ma szans na znieczulenie dla każdej rodzącej – pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Projekt rozporządzenia w sprawie standardu postępowania medycznego w łagodzeniu bólu porodowego jest konsultowany od pół roku, a szpitale domagają się zapłaty za znieczulanie.

  • Anachroniczne różowe recepty

    Od 60 lat wypisanie choremu morfiny wymaga specjalnej różowej recepty. Jesteśmy jedynym krajem Unii Europejskiej, który wciąż stosuje ten anachroniczny i szkodliwy przepis - pisze Sławomir Zagórski na łamach "Gazety Wyborczej".

  • Monitoring i uśmierzanie bólu pacjentów powinno być standardem

    Kompleksowy monitoring natężenia bólu, szkolenia dla lekarzy i pielęgniarek na temat walki z bólem oraz obowiązek informowania pacjentów o możliwościach uśmierzania bólu pooperacyjnego – dzięki wdrożeniu tych procedur Szpital Miejski w Zabrzu otrzymał certyfikat "Szpital bez bólu".

  • Nowy konsultant ds. pielęgniarstwa opieki paliatywnej

    Agata Panas została powołana na konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie pielęgniarstwa opieki paliatywnej w Podlaskiem.

  • Powstała Koalicja na rzecz Walki z Bólem

    Rozumiejąc potrzeby pacjentów onkologicznych, ale również osób cierpiących z powodu innych schorzeń, Fundacja "Wygrajmy Zdrowie" im. prof. Grzegorza Madeja zainicjowała dziś Ogólnopolską Koalicję na Rzecz Walki z Bólem "Wygrajmy z Bólem".

528 artykułów - strona 47 z 53
Konferencje MP
  • Neurologia 2026
    Obejrzyj wykłady
    • udar mózgu – od profilaktyki do następstw
    • nowoczesna trombektomia
    • pułapki terapeutyczne dotyczące padaczki i migreny
    • metale a neurodegeneracja
    • nowa era leczenia choroby Alzheimera
  • Interna 2026
    Obejrzyj wykłady
    • zapalenie mięśnia sercowego – aktualne wytyczne ESC
    • zapalenie błony śluzowej żołądka
    • przewlekła choroba nerek – osiąganie remisji
    • Treat-to-target (T2T) w chorobach reumatycznych
    • hiperaldosteronizm pierwotny
  • Medycyna sportowa 2026
    Obejrzyj wykłady
    • fizjologia wysiłku i bioenergetyki mięśni
    • NSLPZ oraz GKS w sporcie wyczynowym i aktywności fizycznej
    • sport osób z niepełnosprawnościami narządu ruchu, wzroku oraz słuchu
    • zawiłości legislacyjne w międzynarodowej oraz krajowej medycynie sportowej
    • ortopedia, traumatologia i rehabilitacja w medycynie sportowej

Napisz do nas

Zadaj pytanie ekspertowi, przyślij ciekawy przypadek, zgłoś absurd, zaproponuj temat dziennikarzom.
Pomóż redagować portal.
Pomóż usprawnić system ochrony zdrowia.

Patronat