16 maja w Krakowie odbyła się kolejna certyfikacja w programie "Szpital Bez Bólu".
Debata "Medyczne i pozamedyczne aspekty opieki paliatywnej" rozpoczęła 2 kwietnia wiosenny cykl kampanii "Pola Nadziei", realizowanej przez Zespół Domowej Opieki Hospicyjnej Caritas Archidiecezji Łodzkiej.
Pacjenci z mózgowym porażeniem dziecięcym (MPD) czekają na refundację pomp baklofenowych.
NFZ przedstawił do konsultacji projekt zmiany zarządzeń ws. określenia warunków zawierania i realizacji umów z zakresu opieki paliatywnej i hospicyjnej oraz ws. określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze w ramach opieki długoterminowej.
Centrum Medyczne ENEL-MED w Pracowni Diagnostycznej w Lublinie wprowadza celowaną okołokorzeniową terapię bólu.
Rzecznik Praw Obywatelskich zwrócił się do Ministra Zdrowia o rozważenie podjęcia prac nad odpowiednim uregulowaniem zasad prowadzenia szkoleń z zakresu opieki paliatywnej i hospicyjnej.
Warunki konieczne do uzyskania certyfikatu "Szpital bez bólu" spełniło 16 placówek - 14 szpitali i 2 oddziały.
Radni Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, podczas ostatniej sesji zaapelowali o utworzenie w kraju systemu opieki paliatywno-hospicyjnej.
27 kwietnia, w rocznicę przyznania pierwszych certyfikatów "Szpital bez bólu", spełnienie najwyższych standardów uśmierzania bólu pooperacyjnego potwierdzono w kolejnych 11 placówkach.
29 marca grono "szpitali bez bólu" powiększyło się o 9 placówek i liczy już 52 lecznice.
Zadaj pytanie ekspertowi, przyślij ciekawy przypadek,
zgłoś absurd, zaproponuj temat dziennikarzom.
Pomóż redagować portal.
Pomóż usprawnić system ochrony zdrowia.