Czy dziewczynkę, u której pierwsza miesiączka wystąpiła w 10. roku życia należy skierować na diagnostykę?

21.03.2024
prof. dr hab. n. med. Ewa Małecka-Tendera
Klinika Pediatrii i Endokrynologii Dziecięcej z Pododdziałem Zaburzeń Rozwoju Płci,
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Wybrane treści dla pacjenta
Konferencje MP
  • Otyłość 2026
    III Krajowa Konferencja Szkoleniowa Kraków, 25–26 września
  • Ginekologia i Położnictwo 2026
    XXIII Krajowa Konferencja Szkoleniowa Kraków, 20–21 listopada
  • Seksuologia 2026
    Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego Warszawa, 4–5 grudnia
  • Interna 2026
    Obejrzyj wykłady
    • zapalenie mięśnia sercowego – aktualne wytyczne ESC
    • zapalenie błony śluzowej żołądka
    • przewlekła choroba nerek – osiąganie remisji
    • Treat-to-target (T2T) w chorobach reumatycznych
    • hiperaldosteronizm pierwotny

Napisz do nas

Zadaj pytanie ekspertowi, przyślij ciekawy przypadek, zgłoś absurd, zaproponuj temat dziennikarzom.
Pomóż redagować portal.
Pomóż usprawnić system ochrony zdrowia.