Aktualności

  • Jarocin – szpital zamyka porodówkę

    Od 1 listopada szpital powiatowy w wielkopolskim Jarocinie zamyka oddział ginekologiczno-położniczy i noworodkowy. Pracę straci 16 pielęgniarek i położnych. Zdaniem starosty jarocińskiego Mariusza Stoleckiego decyzja o zamknięciu jest nieunikniona. Według burmistrz Jarocina to początek likwidacji szpitala.

  • Nowe możliwości leczenia u pacjentek z rakiem jajnika

    Rak jajnika wciąż pozostaje groźnym nowotworem, ale nowoczesna diagnostyka i nowe terapie dają szansę na długotrwałą remisję choroby oraz wydłużenie przeżycia, nawet u pacjentek z agresywniejszą postacią choroby – oceniły specjalistki w dziedzinie ginekologii onkologicznej.

  • AOTMiT ws. terapii stosowanej w leczeniu endometriozy

    Prezes Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji (AOTMiT), w ślad za opinią Rady Przejrzystości, rekomenduje objęcie refundacją terapii zawierającej relugoliks, estradiol i octan noretysteronu we wskazaniu objawowego leczenia endometriozy u dorosłych kobiet w wieku rozrodczym, które wcześniej były leczone farmakologicznie lub chirurgicznie.

  • NRPiP: potrzebne limity przyjęć na położnictwo

    Od kilku lat liczba absolwentów na kierunku położnictwo regularnie przekracza zapotrzebowanie na rynku pracy, co prowadzi do trudności w ich zatrudnieniu – czytamy w stanowisku prezydium Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych.

  • MRPiPS: oznaczenie płci po stracie ciąży nie będzie konieczne

    Minister rodziny, pracy i polityki społecznej poinformowała, że podpisała rozporządzenia, dzięki którym nie będzie konieczne oznaczenie płci płodu po poronieniu. Nowe przepisy wejdą w życie w sierpniu.

  • Lublin – leczenie kompleksowe endometriozy

    Szpital wojskowy w Lublinie znalazł się wśród ośmiu w Polsce ośrodków leczenia zaawansowanej endometriozy. W związku z tym otrzyma rocznie 2 mln zł z NFZ. Lekarze liczą, że program pozwoli na zwiększenie liczby operacji.

  • W Pyskowicach powstaje Ośrodek Zdrowia Kobiety

    W Szpitalu w Pyskowicach powstaje publiczny Ośrodek Zdrowia Kobiety, który ma zapewniać bezpłatną, kompleksową opiekę ginekologiczną i onkologiczną.

  • Kobiety z cukrzycą: zindywidualizowana terapia

    Cykl menstruacyjny, ciąża, menopauza — fizjologia kobiet wymaga specjalnego podejścia w terapii cukrzycy.

  • Postępowanie ws. wejścia CBA do gabinetu ginekologicznego umorzone

    Prokuratura umorzyła postępowanie ws. nieprawidłowości przy zabezpieczaniu dokumentacji medycznej przez śledczych CBA ze Szczecina w gabinecie ginekologicznym dr Marii Kubisy oraz narażenia pacjentek na utratę życia lub zdrowia – przekazała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Ewa Antonowicz.

  • NIO: ważny dzień dla profilaktyki onkologicznej

    To moment, na który czekało środowisko medyczne, eksperci zdrowia publicznego i, przede wszystkim, polskie pacjentki. Nowoczesny test, uznawany za najbardziej precyzyjne narzędzie w wykrywaniu wirusa brodawczaka ludzkiego wysokiego ryzyka, staje się główną metodą przesiewową w ogólnopolskim programie profilaktycznym.

3841 artykułów - strona 19 z 385
Konferencje MP
  • Ginekologia i Położnictwo 2026
    XXIII Krajowa Konferencja Szkoleniowa Kraków, 20–21 listopada
  • Seksuologia 2026
    Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego Warszawa, 4–5 grudnia
  • Wiosna onkologiczna 2026
    Obejrzyj wykłady
    • interdyscyplinarne strategie onkologiczne
    • nowoczesna radioterapia (protono-, brachy-) w praktyce klinicznej
    • precyzyjne leczenie w kontekście jakości życia chorych
    • równowaga między skutecznością a toksycznością leczenia
    • aktualne tematy w onkologii – miscellanea