Wiceminister zdrowia Sławomir Neumann zapowiedział w środę, że pozwie autorów artykułu we "Wprost", według którego miał on działać w interesie prywatnej kliniki i wywierać naciski na prezes NFZ.
Do końca tygodnia przedstawię szczegółowe wyjaśnienia dotyczące wiceministra zdrowia Sławomira Neumanna, albo będą wnioski personalne - zapowiedział we wtorek premier Donald Tusk.
W piątek odbędzie się posiedzenie komisji zdrowia ws. ostatnich publikacji dot. wiceministra Sławomira Neumanna oraz p.o. prezesa NFZ Marcina Pakulskiego - poinformował szef komisji Tomasz Latos (PiS). Zostaną na nie zaproszeni m.in. Pakulski i minister zdrowia.
Dziennikarze "Wprost" zarzucili Sławomirowi Neumannowi, że nie chciał odpowiedzieć na ich pytania o naciski wywierane na centralę NFZ w sprawie Sensor Cliniq. Wiceminister kontratakuje, publikując wymienione z nimi w zeszły piątek SMS-y.
Jak poinformowała warszawska prokuratura, sprawy związane z kontraktem dla Sensor Cliniq od kilku miesięcy badają stołeczne prokuratury rejonowe. W prokuraturze dla Warszawy-Woli od października trwa też śledztwo z zawiadomienia NFZ wobec Sensor Cliniq.
Artykuł pt. "Jeszcze zdrowszy przekręt", który ukazał się na łamach tygodnika "Wprost" 24 lutego, opublikowany został z naruszeniem podstawowych zasad prawa prasowego i kanonów sztuki dziennikarskiej - oświadczył Zarząd Sensor Cliniq.
Sławomir Neumann walczył o interesy prywatnej klinki Sensor - oskarża "Wprost". W rezultacie - twierdzi tygodnik - tuż po odwołaniu z funkcji prezes Agnieszki Pachciarz, która się temu sprzeciwiała, klinika otrzymała kontrakt na 12 mln zł. "Zawarte w artykule półprawdy były ważniejsze niż elementarna rzetelność" – odpowiada Neumann i publikuje szczegółowe wyjaśnienia.
Prawie połowa osób po siedemdziesiątce doświadcza problemów z rozpoznawaniem niektórych kolorów, w szczególności odcieni niebieskiego i żółtego – podaje czasopismo „Optometry and Vision Science”.
Prof. Ewa Mrukwa-Kominek - pełniąca obowiązki zastępcy dyrektora Uniwersyteckiego Centrum Okulistyki i Onkologii w Katowicach - została członkiem zarządu Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Zaćmy i Chirurgów Refrakcyjnych. Jest jedynym przedstawicielem Polski w tym gronie.
Pierwsi składający wnioski o zwrot kosztów leczenia w ramach dyrektywy transgranicznej znaleźli się w próżni prawnej. Dzieje się tak dlatego, że dyrektywa obowiązuje już w Unii Europejskiej, ale w Polsce nadal nie uchwalono prawa, które ją wprowadza w życie - podaje "Dziennik Gazeta Prawna".
Zadaj pytanie ekspertowi, przyślij ciekawy przypadek,
zgłoś absurd, zaproponuj temat dziennikarzom.
Pomóż redagować portal.
Pomóż usprawnić system ochrony zdrowia.