Robot może wykonywać iniekcje do tylnej części gałki ocznej z większą dokładnością niż lekarz – informuje pismo „arXiv”.
Rozumiejąc szczególne potrzeby komunikacyjne osób niewidomych Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie wprowadza Kartę Prawa Pacjenta w alfabecie Braille’a.
26 kwietnia w Klinice Okulistyki Wojskowego Instytutu Medycznego – Państwowego Instytutu Badawczego został przeprowadzony po raz pierwszy w tym szpitalu zabieg wszczepienia keratoprotezy Boston Snap-On TYPE 1.
Wyniki współpracy badawczej zespołów UMLub i UMCS opublikowano w „International Journal of Molecular Sciences”.
Finansowany przez Unię Europejską projekt IMCUSTOMEYE miał na celu opracowanie urządzenia do nieinwazyjnego obrazowania rogówki na potrzeby charakteryzowania jej właściwości biomechanicznych.
Prezydent Andrzej Duda nadał za wybitne zasługi w działalności na rzecz osób potrzebujących pomocy i wsparcia Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski dyrektor Ośrodka Szkolno–Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach Elżbiecie Szczepkowskiej.
Klinika Okulistyki Ogólnej SPSK1 w Lublinie została jedynym w Polsce ośrodkiem eksperckim chorób rzadkich oczu.
Na rynki międzynarodowe wkraczają pierwsze polskie leki biologiczne, tzw. biopodobne. Jeden z nich jest już dostępny w USA i kilku krajach europejskich, w najbliższych miesiącach oczekiwana jest rejestracja kolejnego preparatu.
Po raz drugi w Polsce poznańscy lekarze podali luxturnę, pierwszy na świecie genetyczny lek stosowany w chorobach oczu.
Ich rozwiązanie ma zapewnić ostre widzenie z każdej odległości.
Zadaj pytanie ekspertowi, przyślij ciekawy przypadek,
zgłoś absurd, zaproponuj temat dziennikarzom.
Pomóż redagować portal.
Pomóż usprawnić system ochrony zdrowia.