Niezłośliwy nowotwór krtaniWiększość niezłośliwych nowotworów krtani (95%) stanowią brodawczaki. Mogą występować zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Najczęściej występuje jako zmiana pojedyncza zlokalizowana na fałdach głosowych.
Urazy zewnętrzne krtaniUrazy zewnętrzne krtani powstają w wyniku uderzenia z dużą siłą, takiego jak wypadki komunikacyjne, pobicia (tak zwane urazy tępe) lub mogą być skutkiem działania narzędzia ostrego lub broni palnej (urazy ostre).
Urazy krtaniUrazy krtani mogą być bardzo niebezpieczne i stanowić zagrożenie życia.
Pacjent po amputacji kończyny – postępowanie i powikłaniaAmputacja kończyny jest zabiegiem wykonywanym w ostateczności, w przypadku wyczerpania wszelkich możliwości jej uratowania. Czas leczenia wynosi od kilku do kilkunastu miesięcy i zależy od rodzaju i rozległości amputacji, a także od ogólnego stanu zdrowia i ewentualnego wystąpienia powikłań.
Oparzenie krtaniOparzenie krtani zazwyczaj nie jest odosobnionym urazem. Towarzyszą mu najczęściej oparzenia gardła, przełyku i jamy ustnej.
Rehabilitacja głosuGłównym sposobem terapii w dysfonii czynnościowej jest rehabilitacja. Leczenie dysfonii organicznej polega na usunięciu czynnika wywołującego, jednak w tej grupie chorób ćwiczenia rehabilitacyjne również odgrywają znaczącą rolę.
Rehabilitacja słuchuRehabilitacja słuchu odgrywa ogromne znaczenie, jako element składowy leczenia chorych z niedosłuchem.
Stany przedrakowe krtaniStany przedrakowe wiążą się ze zwiększonym ryzykiem rozwoju procesu nowotworowego. Stanem przedrakowym nazywa się ogniskowe zmiany morfologiczne, mogące ewoluować w raka inwazyjnego.
BronchoskopiaBronchoskopia pozwala na wzrokową ocenę wyglądu błony śluzowej tchawicy i oskrzeli oraz strun głosowych.