Jak definiuje się ankyloglosję? Czy dolegliwości mogą ustąpić bez leczenia operacyjnego?
W niniejszych wytycznych przedstawiono zasady postępowania w różnych sytuacjach klinicznych związanych z hiperbilirubinemią. Zaktualizowano też wskazania do wdrożenia różnych interwencji.
W niniejszym opracowaniu opisano farmakoterapię bólu oraz działania podejmowane przez anestezjologów (m.in. znieczulenie regionalne, stosowanie koanalgetyków) w zakresie przydatnym w praktyce pediatrycznej.
W niniejszym artykule podsumowano najważniejsze zasady szczepienia przeciwko COVID-19 w Polsce zgodnie z komunikatami Ministra Zdrowia.
Jaki jest główny cel programów powszechnych szczepień przeciwko HPV? Które grupy populacji w pierwszej kolejności należy objąć szczepieniami? Czym kierować się przy wyborze preparatu do ich realizacji?
Rozpoczęcie programu powszechnych szczepień przeciwko HPV to długo oczekiwana zmiana w polskim PSO. Ale co będzie czynnikiem warunkującym jego sukces? Zapoznaj się z komentarzem prof. Andrzeja Nowakowskiego z Centralnego Ośrodka Koordynującego Program Profilaktyki Raka Szyjki Macicy.
Zapoznaj się z zaleceniami European Alliance of Associations for Rheumatology/Pediatric Rheumatology European Society.
Jak przeprowadzić kwalifikacje lekarską do szczepienia? Co zrobić, jeżeli pomiędzy dawkami dziecko ukończy 5 lat? Jaki schemat szczepienia wybrać dla dzieci z ciężkimi niedoborami odporności?
Rekomendacje Polskiego Towarzystwa Onkologii i Hematologii Dziecięcej dot. profilaktyki infekcji SARS-Cov-2 u dzieci w immunosupresji z chorobami nowotworowymi lub poddawanych przeszczepieniu komórek krwiotwórczych.
Zapoznaj się z drugą częścią wytycznych dotyczących postępowania terapeutycznego.
Zadaj pytanie ekspertowi, przyślij ciekawy przypadek,
zgłoś absurd, zaproponuj temat dziennikarzom.
Pomóż redagować portal.
Pomóż usprawnić system ochrony zdrowia.