Aktualności

  • Konsultant krajowa ds. medycyny rodzinnej zachęca do teleporad

    Konsultant krajowa ds. medycyny rodzinnej dr hab. n. med. Agnieszka Mastalerz-Migas apeluje do chorych, by korzystali najpierw z teleporady, zanim wybiorą się do lekarza zatelefonowali do przychodni. Chcemy zapobiec szerzeniu się zakażeń - dodała.

  • Będzie możliwe wystawianie ZLA przez telefon

    Będzie możliwe wystawianie ZLA przez telefon

    Przygotowujemy rozporządzenie, które umożliwi uzyskanie zwolnienia lekarskiego poprzez telefoniczną konsultację z lekarzem – zapowiedziała minister rodziny Marlena Maląg.

  • Rusza mazowiecki program teleopieki

    Z budżetu województwa mazowieckiego sejmik przekazał ponad 200 tys. zł na dofinansowanie dla gmin, które zechcą wprowadzić wśród swoich mieszkańców zdalne usługi opiekuńcze. Wśród nich są Radom, Pionki, Rzeczniów, Garbatka-Letnisko, Skaryszew, Magnuszew i Kozienice. Na całym Mazowszu z pilotażu ma skorzystać ponad 650 starszych osób.

  • Teleporady – wyjaśnienie wątpliwości

    Teleporady – wyjaśnienie wątpliwości

    Nie mniej niż 2 godziny w tygodniu – tyle czasu świadczeniodawca POZ musi przeznaczyć na porady udzielane na odległość przy użyciu systemów teleinformatycznych lub systemów łączności. W jaki sposób to zorganizuje, zależy to jednak wyłącznie od niego – wyjaśnia FPZ.

  • Cyfryzacja pomoże w ochronie zdrowia

    Cyfryzacja pomoże w ochronie zdrowia

    Dzięki cyfryzacji opieka zdrowotna może zrobić milowy krok. Rynek technologii medycznych w 2021 r. ma być wart ponad 280 mld dolarów i rosnąć ponad 15% rocznie. Digitalizacja to sposób walki z niedoborem personelu medycznego.

  • Przepustka ze świata ciszy

    Przepustka ze świata ciszy

    - Dla większości głuchych język polski jest językiem obcym, tak samo jak dla osób słyszących język francuski czy niemiecki. Na co dzień głusi używają polskiego języka migowego (PJM), który bardzo różni się od języka polskiego, choćby dlatego, że jest językiem wizualno-przestrzennym - z Piotrem Kimlą, autorem „Karty komunikacji z osobą głuchą” rozmawia Karolina Krawczyk.

  • <!--Karta komunikacji z&nbsp;osobą głuchą w&nbsp;POZ-->Karta komunikacji medycznej z&nbsp;osobą nie mówiącą po polsku

    Karta komunikacji medycznej z osobą nie mówiącą po polsku

    Do pobrania są 2 wersje językowe (polska i ukraińska).

  • Rak to doświadczenie

    Rak to doświadczenie

    Zdrowe myślenie w praktyce oznacza pilnowanie swoich myśli. Zwłaszcza myśli o przyszłości, co jest głównym tematem, który zajmuje chorych. Panuje przekonanie, że należy się martwić o przyszłość, bo tak postępuje człowiek rozsądny, a ktoś, kto tego nie robi, jest lekkoduchem i nie bierzmy z niego przykładu. Ale to przecież bez sensu, bo nikt nie zna przyszłości, natomiast to, co sobie o niej wyobrażamy, ma ogromny wpływ na teraźniejszość.

  • Teleporada to nie panaceum

    Teleporada to nie panaceum

    1 listopada weszły w życie przepisy rozporządzenia, według którego pacjenci będą mogli skonsultować się z lekarzem rodzinnym przez telefon.

  • 1 listopada ruszą telemedyczne wizyty w&nbsp;POZ

    1 listopada ruszą telemedyczne wizyty w POZ

    W cyfryzacji wiele udało się zrealizować, ale bardzo wiele także przed nami, w szczególności w zakresie rozwiązań, które podniosą komfort pracy w gabinetach – przekonuje wiceminister Janusz Cieszyński.

545 artykułów - strona 32 z 55

Napisz do nas

Zadaj pytanie ekspertowi, przyślij ciekawy przypadek, zgłoś absurd, zaproponuj temat dziennikarzom.
Pomóż redagować portal.
Pomóż usprawnić system ochrony zdrowia.

Współpraca

Centrum komunikacji klinicznej logo