Aktualności

  • Post przerywany pomaga zmniejszyć masę ciała pacjentom z cukrzycą typu 2

    Stosowanie okna żywieniowego, inaczej zwanego postem przerywanym jest skuteczniejsze w redukcji masy ciała u pacjentów z cukrzycą typu 2, niż dieta polegająca na ograniczeniu kalorii – wynika z badania, które publikuje pismo „JAMA”.

  • Zachęta lepsza niż przestroga

    Naukowcy z Uniwersytetu Oksfordzkiego przeanalizowali rozmowy, które lekarze prowadzili ze swoimi pacjentami na temat 12-tygodniowej interwencji odchudzającej, badając związki między językiem używanym podczas wizyty a zachowaniami pacjentów.

  • Nadmierny przyrost masy ciała w ciąży a ryzyko zgonu

    Nadmierny przyrost masy ciała w czasie ciąży wiąże się z większym ryzykiem przedwczesnego zgonu kilkadziesiąt lat później – informuje „The Lancet”.

  • Przetworzona żywność jak narkotyk

    Nowe badanie wykazało, że ultraprzetworzona żywność może uzależniać tak samo jak palenie, picie alkoholu i hazard, a rezygnacja z niej może być równie trudna. Tymczasem taka żywność przyczynia się do zwiększonego ryzyka zachorowania na raka, otyłości czy chorób serca.

  • Co dalej z pacjentami z otyłością olbrzymią?

    Dla 700 tys. Polaków chorujących na otyłość olbrzymią szansą był unikatowy na skalę światową pilotażowy program KOS-BAR. Czy będzie kontynuowany?

  • Kościerzyna – szkolenie Zespołu Bariatrycznego

    Sukces pierwszych mankietowych resekcji żołądka z wykorzystaniem kleju fibrynowego.

  • Nowe markery otyłości

    Leczenie otyłości jest długotrwałe, kosztowne i często nieskuteczne, dlatego poszukiwane są wczesne markery, które pomogą klinicystom w zapobieganiu zaawansowanym i nieodwracalnym zaburzeniom wtórnym do nadmiernego otłuszczenia ciała.

  • Polacy tyją w zatrważającym tempie

    24 października obchodzimy dzień poświęcony walce z otyłością. Lekarze POZ na co dzień leczą takich pacjentów i wiedzą, co jest dla nich największym problemem.

  • Paradoks otyłości

    Jedna trzecia osób o prawidłowej wadze cierpi na otyłość. Wskaźnik BMI jest niewystarczająco wiarygodny dla profilaktyki chorób serca.

  • Opole – Poradnia Leczenia Otyłości w USK

    Na podstawie skierowania od lekarza POZ lub specjalisty przyjmowani do niej są pacjenci na podstawie skierowania z głównym rozpoznaniem otyłości drugiego stopnia, ale nie chorujący na cukrzycę.

808 artykułów - strona 7 z 81

Napisz do nas

Zadaj pytanie ekspertowi, przyślij ciekawy przypadek, zgłoś absurd, zaproponuj temat dziennikarzom.
Pomóż redagować portal.
Pomóż usprawnić system ochrony zdrowia.

Sponsorem serwisu jest