Eurostat podał oficjalne dane o nadmiernej śmiertelności w krajach Unii Europejskiej za listopad 2020 r. Pierwsze miejsce przypadło Polsce. To nie koniec – żaden kraj w najgorszym miesiącu pandemii, do listopada, nie zanotował tak dużego wzrostu śmiertelności jak Polska.
Z punktu widzenia epidemicznego w pierwszej kolejności do "otwarcia" jest handel - wyjaśnił w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski. Zapewniał, że rząd chce podejmować decyzje wychodzące naprzeciw oczekiwaniom społecznym, ale tłumaczył zarazem, że trudno przewidzieć scenariusz rozwoju epidemii.
W niemal całej Malezji od piątku będą obowiązywały ścisłe ograniczenia w kontaktach społecznych i działalności ekonomicznej z powodu COVID-19 – poinformował w środę premier Muhyiddin Yassin. W kraju notuje się rekordowe liczby zakażeń koronawirusem.
1820 zgonów z powodu COVID-19 zarejestrowano w ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii, co jest najwyższym bilansem od początku epidemii w tym kraju - podał w środę po południu brytyjski rząd. Wykryto też 38 905 nowych zakażeń koronawirusem.
Pełnomocnik rządu ds. szczepień przyznał, że przy układaniu harmonogramu popełniono błąd.
Władze Pekinu zakazały wyjazdu z miasta 1,6 mln mieszkańców dzielnicy Daxing po wykryciu tam kolejnych lokalnych przypadków COVID-19, w tym dwóch infekcji brytyjskim wariantem koronawirusa, uznawanym za bardziej zaraźliwy – podały w środę miejscowe media.
Studenci, wpierający walkę z koronawirusem, mogą uzyskać zaliczenie zajęć w Narodowym Funduszu Zdrowia, Agencji Rezerw Materiałowych lub Centrum e-Zdrowia - poinformowało w środę Ministerstwo Edukacji i Nauki. Oferta skierowana jest do żaków różnych kierunków.
Podczas debaty niemal wszyscy europosłowie poparli wspólną strategię szczepień przeciwko COVID-19. Podkreślili jednak, że zasady zawierania umów i dystrybucji szczepionek powinny być bardziej przejrzyste.
Mamy 6919 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - podało w środę Ministerstwo Zdrowia. Z powodu COVID-19 zmarło 106 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi chorobami zmarło 337 osób.
Obecna liczna zgonów na COVID-19 to wynik zakażeń 3-4 tygodnie temu, gdy było ich znacznie więcej niż obecnie - ocenił dr Paweł Rajewski, specjalista chorób zakaźnych. Dodał, że spadek smutnej statystyki będzie widoczny za 3 tygodnie.
Masz pytanie dotyczące zakażenia SARS-CoV-2 (COVID-19)?
Zadaj pytanie ekspertowi!