Na pytanie odpowiada dr n. med. Joanna Stryczyńska-Kazubska.
Zasady szczepień noworodków przypomina prof. Jacek Wysocki.
Jakie są wskazania do diagnostyki w kierunku zakażenia H. pylori?
Wypowiedź dr Alicji Karney zarejestrowana podczas 7. Europejskiego Kongresu Exercise is Medicine.
Kiedy nie wolno podać leków dospojówkowo w przypadku urazu gałki ocznej?
Czy wymaga to diagnostyki, jeśli poza pigmentacją nie występują inne objawy?
Jakie są aktualne dane na ten temat?
Zalecenia the Society for Healthcare Epidemiology of America dla Oddziałów Intensywnej Terapii Noworodka.
Czy dzieci matek z rozpoznaną chorobą Hashimoto wymagają jakichkolwiek badań w kierunku chorób tarczycy?
Czy lepiej stosować gotowe mieszanki mleczne AR czy dodawać do mleka inne zagęszczacze?
Czy warto je wykonać u niemowlęcia z takim podejrzeniem (np. badania stolca, oznaczenie stężenia swoistych IgE przeciwko kazeinie i ß-laktoglobulinie)?
Czy zwolnienie ze szkolnych zajęć wychowania fizycznego konieczne jest zawsze, czy tylko w okresach zaostrzeń?
Który z nich najczęściej występuje u dzieci? Czym się różni pierwotny i wtórny ból głowy?
Jakie są objawy układowej postaci MIZS?
Czy u dziecka, u którego w okresie niemowlęcym wystąpiła osutka po podaniu amoksycyliny, już do końca życia nie można stosować tego antybiotyku?
Czy lekarz musi natychmiast przyjąć pacjenta, który zgłosił się, na przykład po skierowanie, mimo że miał wizytę zaplanowaną w innym terminie?
Jakie są różnice w działaniu, tolerancji i skuteczności pomiędzy dostępnymi preparatami przeciwko meningokokom grupy B?
Prof. Magdalena Marczyńska omawia dane dotyczące liczby dzieci HIV(+) obecnie leczonych w Polsce, dzieci, które były pod opieką ośrodków leczących zakażenie HIV, nowych zakażeń u dzieci oraz odpowiada na pytanie czy wszystkie zostały zakażone drogą wertykalną.