Projekt zakłada również zmianę zasad rejestrowania niepożądanych odczynów poszczepiennych.
Wielka Brytania jest jednym z krajów, który zapewnia bezpłatne szczepienia przeciwko ludzkiemu wirusowi brodawczaka dziewczynkom (od 2008 r.), a teraz ma stać się jednym z niewielu, gdzie oferowane będą bezpłatne szczepienia również dla chłopców.
Stosunek korzyści szczepień do ich ewentualnych negatywnych skutków, przemawia jednoznacznie na rzecz szczepień, a ponadto ruchy migracyjnie ludności stwarzają dodatkowe wyzwania epidemiologiczne – wynika z wypowiedzi ministra.
Wszelkie działania, których konsekwencją byłoby obniżenie wskaźników wyszczepialności dzieci w Polsce, są z całą pewnością niekorzystne i zaprzeczają podstawowemu prawu dziecka do ochrony jego zdrowia i życia – zadeklarował Marek Michalak.
Włoski sąd skazał działaczkę ruchu antyszczepionkowego na grzywnę za rozpowszechnianie plakatów, na których przedstawiono zmanipulowane informacje o szczepieniach. – Wolność słowa nie oznacza, że można krzyczeć „jest bomba!” na zatłoczonym stadionie – skomentował wyrok włoski ekspert.
Kancelaria Sejmu weryfikuje podpisy pod obywatelskim projektem ustawy znoszącej obowiązek szczepień. Pod projektem złożonym przez Komitet Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej STOP NOP podpisało się 120 tys. osób.
Obywatelski projekt ustawy złożyły w sejmie środowiska antyszczepionkowe. Czy są szanse, że wejdzie ona w życie?
Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, tylko połowa ukraińskich dzieci w wieku 18 miesięcy otrzymała 3 dawki szczepionki DTP. Wśród dorosłych odsetek zaszczepionych szczepionką Td jest jeszcze mniejszy.
Zadaj pytanie ekspertowi, przyślij ciekawy przypadek,
zgłoś absurd, zaproponuj temat dziennikarzom.
Pomóż redagować portal.
Pomóż usprawnić system ochrony zdrowia.