Wyłączne karmienie piersią po ukończeniu 6. miesiąca życia nie zapewnia optymalnej ilości energii, witamin i pierwiastków śladowych. W związku z tym zalecenia żywieniowe jednoznacznie wskazują na konieczność wprowadzenia pokarmów uzupełniających nie później niż po 6. miesiącu życia. Zgodnie z aktualnymi polskimi wytycznymi wprowadzanie produktów uzupełniających (np. warzyw, owoców, jajek, produktów zbożowych, mięsa itd.) powinno się rozpocząć po ukończeniu 4. miesiąca życia (17. tż.) i przed końcem 6. miesiąca życia (26. tż.). Zalecenia ESPGHAN są podobne.
Piśmiennictwo
Zadaj pytanie ekspertowi, przyślij ciekawy przypadek,
zgłoś absurd, zaproponuj temat dziennikarzom.
Pomóż redagować portal.
Pomóż usprawnić system ochrony zdrowia.
Szukasz poradni, oddziału lub SOR w swoim województwie? Chętnie pomożemy. Skorzystaj z naszej wyszukiwarki placówek.
Twój pacjent ma wątpliwości, kiedy powinien zgłosić się do lekarza? Potrzebuje adresu przychodni, szpitala, apteki? Poinformuj go o Doradcy Medycznym Medycyny Praktycznej