Zwiększenie puli dostępnych narządów pozostaje priorytetem.
30 chirurgów onkologów z Polski doskonaliło swe umiejętności podczas dwudniowych XI Warsztatów Chirurgii Piersi, które w sobotę zakończyły się w Świętokrzyskim Centrum Onkologii (ŚCO) w Kielcach.
Jako pierwszy w Polsce Kutnowski Szpital Samorządowy Sp z o.o. wykonał operacje gastropeksji metodą laparoskopową (małoinwazyjną).
Druk zmienionego chorobowo narządu danego pacjenta, a także m.in. nawigowanie podczas procedur medycznych za pomocą gogli do mieszanej rzeczywistości możliwe są w Ośrodku Medycznych Technologii 3D szpitala klinicznego nr 2 w Szczecinie.
8 października będziemy obchodzić Europejski Dzień Donacji i Transplantacji.
5 października br. odbyło się oficjalne zakończenie remontu Oddziału Chirurgii Dziecięcej w Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”.
zpital Uniwersytecki w Krakowie – jako jeden z czołowych ośrodków zajmujących się kompleksową opieką nad pacjentami bariatrycznymi – zorganizował wraz z firmą Olympus dwudniowe warsztaty „Medical Expert Training in Bariatric & Meatbolic Surgery”.
Na początek zabieg przeprowadziliśmy u czterech pacjentów. U wszystkich z powodzeniem – mówi Olga Szyroki, szefowa chirurgów naczyniowych.
27 września w Szpitalu św. Łukasza w Bolesławcu odbyło się oficjalne otwarcie nowego Bloku Operacyjnego oraz Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii.
Nowe badanie dotyczące Japonii nie wykazało różnic w odsetkach zgonów lub powikłań pomiędzy zabiegami wykonanymi przez chirurgów płci męskiej i żeńskiej pomimo faktu, że kobietom-chirurgom częściej niż chirurgom płci męskiej przydziela się pacjentów wysokiego ryzyka – informuje „British Medical Journal” (BMJ).