Omówienie wytycznych British Society of Gastroenterology.
Czym skutkuje prowadzenie opieki według protokołu kompleksowej opieki okołooperacyjnej dla poprawy wyników leczenia w przypadku naprawy przepuklin metodą otwartą?
Odpowiedzi na pytanie udziela prof. dr hab. n. med. Jacek Sobocki.
Odpowiedzi udziela dr hab. n. med. Małgorzata Kołodziejczak.
Odpowiedzi udziela prof. dr hab. n. med. Piotr Chłosta.
Niewielka bezobjawowa odma opłucnej w szczycie płuca, o szerokości 18 mm, po nakłuciu i ewakuacji płynu odczynowego z jamy opłucnej. Czy drenować? Czy na decyzję ma wpływ ewentualna wentylacja mechaniczna pacjenta?
Zapraszamy do obejrzenia wykładu będącego częścią webinaru pt. „Optymalizacja warunków operacyjnych w czasie zabiegów laparoskopowych – współpraca chirurga i anestezjologa.”
Czy istnieją różnice w zakresie stopnia zaawansowania w chwili rozpoznania oraz pod względem przeżycia między chorującymi na sporadycznego raka jelita grubego, raka powstałego na podłożu wrzodziejącego zapalenia jelita grubego oraz raka rozwijającego się na podłożu choroby Crohna?
Wczesne stosowanie diety doustnej u chorych po resekcji przełyku pozostaje przedmiotem kontrowersji. Celem niniejszego badania była ocena skutków włączenia diety doustnej bezpośrednio po operacjii.
Majaczenie często występuje u operowanych starszych chorych i wiąże się z gorszymi wynikami leczenia. Majaczenie oceniano, stosując Confusion Assessment Method (CAM) w przypadku chorych na własnym oddechu bądź CAM-ICU dla pacjentów oddziałów intensywnej terapii, gdy wymagali sztucznej wentylacji.