Jaka była skuteczność szczepionek mRNA w tej grupie wiekowej w zapobieganiu zachorowaniu wymagającemu hospitalizacji lub porady na SOR? Zapoznaj się z wynikami badania.
Zapoznaj się z wynikami badania kohortowego, które opublikowano w „JAMA Network Open”.
Efekt ochronny był lepiej widoczny u niemowląt, które nie ukończyły 3. miesiąca życia.
Czy zakażenie SARS-Co-2 zwiększa ryzyko zespołu Guillaina i Barrégo? A co ze szczepieniem przeciwko COVID-19? Zapoznaj się z wynikami badania obserwacyjnego przeprowadzonego w Izraelu.
Zapoznaj się z wynikami badania kohortowego przeprowadzoego w Kanadzie, w którym uwzględniono 85 670 dzieci urodzonych przez kobiety zaszczepione w czasie ciąży przeciwko COVID-19.
Czy stwierdzono większe ryzyko nieprawidłowych krwawień? Zapoznaj się z wynikami badania przeprowadzonego w Szwecji w grupie wiekowej 12–74 lat.
Zapoznaj się z wynikami przeglądu systematycznego piśmiennictwa z metaanalizą oceniającego bezpieczeństwo i skuteczność szczepienia przeciwko COVID-19 preparatem mRNA u dzieci w wieku 5–11 lat w okresie dominacji wariantu Omikron SARS-CoV-2.
Czy zaobserwowano nieswoisty efekt ochronny szczepienia? Zapoznaj się z wynikami badania.
Czy dawka przypominająca 2-walentnej szczepionki mRNA zapewnia dodatkową ochronę w okresie dominacji podwariantu XBB.1.5 i innych należących do tej grupy? Zapoznaj się z wynikami badania kohortowego.
Zapoznaj się z wynikami badania kliniczno-kontrolnego przeprowadzonego w USA w placówkach medycznych uczestniczących w projekcie Centers for Disease Control and Prevention „VISION Network”.
Zadaj pytanie ekspertowi, przyślij ciekawy przypadek,
zgłoś absurd, zaproponuj temat dziennikarzom.
Pomóż redagować portal.
Pomóż usprawnić system ochrony zdrowia.