Czy ograniczona liczba serotypów w szczepionkach pneumokowych doprowadzi do ich zastąpienia przez pozostałe?
Czy zatem w ogóle warto szczepić przeciwko pneumokokom?
Czy zatem w ogóle warto szczepić przeciwko pneumokokom?
Czy jednego dnia mogę zaszczepić dziecko przeciwko meningokokom i pneumokokom? Nie będzie to za dużo wirusów na raz?
Czy można zaszczepić matkę karmiącą, która wcześniej nie chorowała na ospę? Dziecko jest wcześniakiem urodzonym w 31. tyg. ciąży i ma obecnie 3,5 miesiąca?
Na jak długo starcza szczepienie? Bo szczerze mówiąc, myślałam, że już na zawsze, a znajoma farmaceutka powiedziała, że na 5, maksimum 10 lat.
Poszczególne preparaty szczepionkowe, nawet przeciwko tej samej chorobie, mogą się różnić zawartością substancji dodatkowych. Może to mieć znaczenie dla lekarza podczas kwalifikacji do szczepienia pacjenta, u którego wystąpiła poprzednio reakcja alergiczna na dany składnik.
Taka teza jest wynikiem niepoprawnego pod względem sposobu, wybiórczego i obarczonego wieloma innymi logicznymi błędami porównywania aktualnych współczynników umieralności niemowląt w rożnych krajach rozwiniętych.
Moja wnuczka w 11. miesiącu życia otrzymała pierwszą dawkę szczepionki NeisVac C. Niebawem skończy 2 lata i 2 miesiące, ale dotychczas z powodu częstych infekcji (mała chodzi do żłobka) nie otrzymała jeszcze drugiej dawki. Tymczasem pojawiła się już szczepionka przeciwko meningokokom typu B. Jak więc należałoby teraz postąpić?
Mój syn był szczepiony szczepionką w standardowym trybie szczepień. Gorączka utrzymuje się od dnia szczepienia aż do teraz (mija 3. doba). Po raz pierwszy taka reakcja. Czy to normalne?
Czy można odroczyć szczepienie dziecka z małą masą urodzeniową, a jeśli tak to jaka masa ciała jest do tego wskazaniem?
Czy powinno się zaszczepić przeciw meningokokom niemowlę po sepsie meningokokowej? Jeśli tak, to w jakim czasie od choroby?