Czy ChatGPT, popularne narzędzie wykorzystujące sztuczną inteligencję, może dostarczyć zaleceń pooperacyjnych równie dobrych jak te uzyskiwane na oddziale po zabiegu?
Omówienie przebiegu klinicznego i wzorców leczenia, a także identyfikacja czynników ryzyka wystąpienia zakażenia po zabiegu implantacji ślimakowej na podstawie danych klinicznych dużej kohorty mieszkańców USA
Dr n. med. Monika Morawska-Kochman omawia konsensus Amerykańskiego Towarzystwa Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi, dotyczący rozpoznawania i leczenia ankyloglosji u dzieci.
Podsumowanie klinicznego konsensusu omawiającego szereg zagadnień z zakresu rozpoznania i leczenia ankyloglosji u dzieci - wraz z komentarzem dr n. med. Moniki Morawskiej-Kochman.
Jak wygląda leczenie ostrego zapalenia ucha zewnętrznego w świetle aktualnych wytycznych? Zapraszamy do zapoznania się z opracowaniem eksperta, dr n. med. Marii Makuszewskiej.
Podsumowanie uaktualnionych wytycznych American Academy of Otolaryngology – Head and Neck Surgery wraz z komentarzem prof. Józefa Mierzwińskiego i lek. Karoliny Haber.
W artykule omówiono nowe dane kliniczne dotyczące m.in. wpływu stosowania szczepionek przeciwko pneumokokom oraz probiotyków na zachorowanie na ostre zapalenie ucha środkowego, leczenia nawracającego i wysiękowego zapalenia ucha środkowego oraz skuteczności adenoidektomii i tonsylektomii.
W artykule omówiono nowe dane kliniczne dotyczące m.in. epidemiologii i bakteriologii ostrego zapalenia ucha środkowego, leczenia wysiękowego zapalenia ucha środkowego oraz skuteczności tonsylektomii.
W artykule przedstawiono wybrane zagadnienia i doniesienia opublikowane w 2015 roku w zakresie otolaryngologii, w tym aktualne informacje dotyczące m.in. zapalenia nosa i zatok przynosowych, zapalenia ucha środkowego, adenoidektomii i tonsylektomii oraz obturacyjnego bezdechu sennego.
Chory na otyłość często postrzegany jest jako pacjent gorszej kategorii. Jest nielubiany przez personel i innych pacjentów – mówi w wywiadzie dla MP.PL dr hab. n. praw. Dorota Karkowska, prof. UJ, współautorka Karty Praw Pacjenta Chorego na Otyłość.