mp.pl to portal zarówno dla lekarzy, jak i pacjentów — prosimy wybrać:

Artykuły

Przegląd badań więcej

Artykuły przeglądowe więcej

 • Szczepionki przeciwko krztuścowi
  W artykule omówiono historię szczepionek przeciwko krztuścowi, badania nad ich bezpieczeństwem, ruchy antyszczepionkowe, mechanizmy wpływające na skuteczność szczepionek bezkomórkowych i przyszłość szczepień przeciwko krztuścowi.
 • Płynoterapia okołooperacyjna u dzieci
  Dożylne leczenie płynami podczas znieczulenia dzieci jest jego istotnym elementem. Należy zwrócić uwagę, że płynoterapia różni się istotnie w zależności od wieku pacjenta, rodzaju zabiegu operacyjnego i ewentualnego istnienia deficytu płynowego przed operacją.
 • Przyczyny pooperacyjnych zaburzeń elektrolitowych
  Zaburzenia elektrolitowe mogą wystąpić po wszystkich rodzajach procedur zabiegowych i mają różną etiologię. Znajomość ich przyczyn wydaje się być bardzo ważna w codziennej praktyce klinicznej.

Wytyczne więcej

Postępy w medycynie więcej

Wybierz specjalność

O tym się mówi
 • Jakość, nie ilość
  Rada Organizacji Pacjentów, choć nie krytykuje wprost strategii lawinowego wzrostu liczby lekarzy, zwraca uwagę, że w żadnym wypadku nie może on się odbywać kosztem jakości.
 • Zaufanie zdobywam tym, jak się do kogoś odnoszę
  Jedna trzecia uczestników badania na temat zdobienia ciała przez pracowników ochrony zdrowia nie wyraziła akceptacji dla takich praktyk. Jak wygląda życie pielęgniarki, która poprzez swój wygląd zwraca uwagę każdego w szpitalnym otoczeniu?
 • Stańmy w prawdzie
  W Polsce na zdrowie jednego obywatela wydaje się 650 euro, co plasuje nas praktycznie na końcu Unii Europejskiej, jedynie przed Rumunią i Bułgarią.
Wideo
Zbiórka dla szpitali w Ukrainie!