W leczeniu grzybicy stóp, czasem nazywanej także stopą sportowca lub atlety, wykorzystuje się leki miejscowe i ogólne. Który z nich cechuje się największą skutecznością?
Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH – Państwowy Instytut Badawczy opublikował raport z pierwszej tury „Ogólnopolskiego badania seroepidemiologicznego COVID-19 „OBSER-CO”. Zapoznaj się z podsumowaniem najważniejszych wyników.
Autorki omawiają wydane 8 marca 2022 r. zalecenia ECDC dotyczące zapobiegania zakażeniom i metod ich kontroli w związku z kryzysem uchodźczym wywołanym agresją Rosji na Ukrainę, uwzględniające podatność na choroby zakaźne wśród uchodźców, ryzyko zakażeń związanych z pobytem w punktach recepcyjnych oraz dane epidemiologiczne dotyczące istotnych chorób infekcyjnych w populacji ukraińskiej.
Od wielu lat uważnie śledzę piśmiennictwo z dziedziny chorób dróg żółciowych. Jest ono bardzo obszerne. Zgodnie z zalecaną przez redakcję formułą do krótkiego omówienia wyróżniam tylko nieliczne, wybrane publikacje, ułożone w podrozdziałach według poruszanego problemu.
Chory na otyłość często postrzegany jest jako pacjent gorszej kategorii. Jest nielubiany przez personel i innych pacjentów – mówi w wywiadzie dla MP.PL dr hab. n. praw. Dorota Karkowska, prof. UJ, współautorka Karty Praw Pacjenta Chorego na Otyłość.